Adams Patch

Životopis Zpět na seznam autorů
Přečtěte si od tohoto autora...
(Adams Patch)
Doktor Flastr
-20 %
148 Kč
118 Kč
Adams Patch

Lékař z Washingtonu se narodil 28. května 1945. Znát ho můžete díky filmu o jeho osobě v hlavní roli s Robinem Williamsem, Doktor Flastr. Adams Patch je doktor, ale především je aktivistou za mír, spravedlnost a péči pro všechny lidi.

Se svým starším bratrem Robertem byli dětmi Druhé světové války. Tatínkova kariéra byla v armádě a bojoval v Koreji. Vyrostli proto na vojenských základnách mimo i vně USA. Posledních sedm let otcova života byli v Německu. Jejich otec zemřel v roce 1961. Matka byla učitelkou a naučila Patche být sebevědomím, kreativním a milujícím mužem, který se staral o lidi.

Po otcově smrti  se přestěhovali zpět do Virginie. Ve škole měl Patch velké problémy se spolužáky, byl divným a hloupým klukem. Kvůli šikaně ze strany spolužáků byl i několikrát hospitalizován. V souvislosti na to se ve svých 18 letech rozhodl sloužit lidstvu přes medicínu.

Na škole začal se šaškováním na veřejnosti a to od té doby dělá každý den. Také hasil svoji žízeň po poznání studiem všeho, co mohl dostat do rukou. Aby se mohl stát nástrojem pro mír, spravedlnost a péči, četl tisíce knih. To je základ toho, čemu se na Gesundheit Institute věnoval.

Svoji ženu Lindu Edquistovou potkal v posledním ročníku lékařské fakulty (Medical College of Virginia). V roce 1975 se s ní oženil a tento sňatek trval až do roku 1998. Mají spolu dvě děti -Atomic Zagnut Adams a Lars Zig Edquist Adams.

Se skupinou přátel vytvořil Gesundheit Institute, pilotní nemocniční model, který provozovali 12 let ve vlastní domácnosti. Jejich politikou bylo přijímat všechny pacienty bez poplatku či zdravotního pojištění. Bohužel nemohli pro nemocnici najít financování. V roce 1984 se Adams rozhodl jít na veřejnost a stát se zaneprázděným řečníkem.

V roce 1985 započalo fungování Gesundheit ´s global outreach. V rámci této organizace navštěvuje skupina lidí převlečená za klauny dětské domovy, nemocnice a domovy pro seniory ve všech koutech světa včetně válečných oblastí, uprchlických táborů a míst po přírodní katastrofě. V některých oblastech, která navštívili, nechali postavit kliniky a školy.

Po rozvodu se ženou Lindou se Patch ponořil do práce. O několik let později byl natočen film o jeho životě. Před dvaceti lety se stal studentem School for Designing a Society a po nějakém čase objevil vášeň pro výuku.

Nyní žije v Urbana, Illinois, společně se svojí přítelkyní Susan. Pracuje se svými syny a bratrem a to je pro něj to nejlepší na životě.