Addison Alonzo C.

Životopis Zpět na seznam autorů
Přečtěte si od tohoto autora...
(Addison Alonzo C.)
Mizející svět - Nejpozoruhodnější a nejohroženější památky světa
-20 %
549 Kč
439 Kč
Addison Alonzo C.

Technik, spisovatel, profesor, diplomat a podnikatel Alonzo C. Addison se narodil ve Spojených státech. Pracuje jako zvláštní poradce ředitele UNESCO a jako poradce mnoha organizací, včetně programu OSN pro životní prostředí. Je prezidentem společnosti Virtuálních a multimediálních systémů, víceprezidentem Mezinárodního vědeckého výboru pro interpretaci a prezentaci kulturního dědictví, spolupracuje i s JOCCH, EPOCH a s mnoha dalšími organizacemi. Vedl projekty v terénu na zachování památek v Kambodži, Myanmaru, Peru, Eguptě, Belize a v Bhútánu. 

Získal tituly v oblasti strojírenství, architektury a výpočetní techniky z Princetonu a z University of California v Berkeley. Přednáší na univerzitách z Oxfordu až po Tokio a z Drážďan po Káhiru. V současné době slouží jako asistent profesora v designu a je hostujícím profesorem na Lemaire Centre for Conservation na KU Leuven. Založil Berkeley´s Center for Design Visualization. Svůj čas dělí mezi San Franciscem a Paříží.

Má více než 25 let zkušeností v oblasti strategického plánování, výzkumu a správě informačních technologií v dědictví, kultuře a umění, designu a inženýrství, životním prostředí a více. Poradce pro neziskové organizace, technologických podniků a vlády. Vedl výzkum v oblasti nových médií.

Je autorem více než 50 knih, dokumentů, včetně knihy Mizející svět, která byla přeložena do 9 jazyků. Mezi jeho koníčky patří cestování, venkovní aktivity a příroda, historie.