Addison Corban

Životopis Zpět na seznam autorů
Přečtěte si od tohoto autora...
(Addison Corban)
Kroky ke slunci
-20 %
339 Kč
271 Kč
(Addison Corban)
Beznadějný případ?
-20 %
149 Kč
119 Kč
(Addison Corban)
Kroky k slnku
-20 %
390 Kč
312 Kč
(Addison Corban)
Záhrada horúceho piesku
-20 %
390 Kč
312 Kč
(Addison Corban)
Tŕnistá cesta
-20 %
448 Kč
358 Kč
Addison Corban

Addison Corban se narodil v USA roku 1979. Je autorem tří mezinárodně nejprodávanějších románů, které se zabývají dnešními nejpalčivějšími otázkami o lidských právech.

Vystudoval University of Virginia a California Polytechnic State University v San Luis Obispo, ze kterých získal tituly v právu a inženýrství. Začal experimentovat s prasím ve věku patnácti let, přibližně ve stejnou dobu se vyvinul jeho zájem pro mezinárodní cestovní ruch. Jeho raná díla byla většinou eseje, úvahy a reportáže, ale jeho pravá láska byla fikce. Osm let hledal příběh s křídly. A nakonec ho našel.

V létě roku 2008 dostala Addisonova manželka nápad, napsat román o globálním obchodu s lidskými bytostmi. I přes zvyšující se nároky v práci a rodinu, se Addison vydal na vzrušující cestu do Indie, Evropy a mocenského Washingtonu. Ponořil se do světa moderního otroctví, trávil čas s odborníky a aktivisty v této oblasti a tajně navštívil nevěstince v Bombaji, aby na vlastní kůži potkal oběti obchodování s lidmi.

Takto se zrodil román Kroky ke slunci. Je to román, který spojuje tři Addisonovy velké vášně – vyprávění, lidská práva a kulturu ve světě. Příběh tak nejen poučuje, ale i baví.

Advokát, aktivista a světoběžník, je zastáncem mnoha humanitárních práv, včetně zrušení moderního otroctví, násilí na základě pohlaví a HIV/AIDS. Žije se svou ženou a dětmi ve Virginii.