Adeline L. Marie

Životopis Zpět na seznam autorů
Přečtěte si od tohoto autora...
(Adeline L. Marie)
T.A.J.N.O.S.T.I.
-20 %
149 Kč
119 Kč
(Adeline L. Marie)
T.A.J.N.O.S.T.I. - Hříšné tajemství
-20 %
164 Kč
131 Kč
Adeline L. Marie

Je pseudonymem pro Lisu Gabriele – spisovatelku, televizní producentku a novinářku narozenou ve Windsoru, Kanada. Adeline vyrůstala v Belle River. Proslavila se erotickou sérií „S.E.C.R.E.T.“ (v České republice „T.A.J.N.O.S.T.I.“). První díl série vyšel ve více jak 30 zemích světa a v několika z nich se brzy stal bestsellerem.

Producentka tak ukázala, že je duchem i spisovatelkou, a to velice úspěšnou. Je jedinou kanadskou autorkou, která měla bestsellery v beletrii a populárně naučné literatuře ve stejnou dobu. Její eseje a beletrie se objevily v několika antologiích.

Žije v Torontu, kde absolvovala školu Ryerson University v oboru žurnalistika roku 1992. Její články se objevily v New York Times Magazine, the Washington Post Vice magazine, Salon, Glamour a také byla pravidelným přispěvatelem časopisu Nerve.

Pracovala jako režisérka a producentka pro CBC na programech jako Dragons´ Den, The Week the Women Went a také napsala CBC rozhlasový program The Current. Byla také režisérkou a producentkou na televizních kanálech the History Channel, the Life Network a Slice TV. Čtyřikrát byla nominována na cenu Geminis a dvakrát ji vyhrála. Získala také Cenu obrazovky pro nejlepší televizní reality show.