Agassi Andre

Životopis Zpět na seznam autorů
Přečtěte si od tohoto autora...
(Agassi Andre)
Open - Otevřená zpověď
-28 %
398 Kč
285 Kč
(Agassi Andre)
Open Autobiografia
-28 %
510 Kč
365 Kč
Agassi Andre

Celým jménem Andre Kirk Agassi se narodil v Las Vegas 29. dubna 1970. Je bývalým americkým profesionálním tenistou asyrského původu. Tenisovými fanoušky a hráči je považován, za jednoho z nejlepších tenistů historie.

Dokázak, jako jediný tenista, vybojovat prvenství ve všech nejvýznamnějších turnajích: Wimbledon, US Open, Australian Open, French Open, dvakrát vyhrál i Davis Cup. V roce 1996 získal na Olympiádě v Atlantě zlatou medaili a také vyhrál Turnaj mistrů. Je zatím posledním americkým tenistou, který vyhrál dvouhru na French Open a na Australian Open. Má za sebou 17 turnajů nejvyšší kategorie ATP World Tour Masters 1000 a hrál celkem 94x ve finále turnajů ATP, a z toho 61 vyhrál. Šestkrát se stal světovou tenisovou jedničkou, a celkem vedl světový tenisový žebříček mužů ve dvouhře 101 týdnů.

Je jediným tenistou historie, jenž držel Golden Slam, což je označení pro zisk Grand Slamu a olympijské vítězství ve dvouhře. Jedna ze dvou žen, která Golden Slamu dosáhla, je jeho německá manželka Steffi Grafová, s ním má dvě děti – syna Jaden Gila a dceru Jaz Elle.

S profesionálním tenisem skončil 3. září 2006. O pět let později byl uveden do Mezinárodní tenisové síně slávy.