Agatston Arthur MUDr.

Životopis Zpět na seznam autorů
Přečtěte si od tohoto autora...
(Agatston Arthur MUDr.)
Dieta ze South Beach
-20 %
280 Kč
224 Kč
Agatston Arthur MUDr.

Americký kardiolog známý díky vývoji South Beach Diety se narodil roku 1947. Je autorem mnoha publikovaných vědeckých prací v oblasti neinvazivní diagnostiky srdečních chorob. Jeho vědecký výzkum vedl k založení Agatston Method a Agatston Score for measuring coronary artery calcium.

Titul získal Agatston na New York University Scool of Medicine v roce 1973. Studoval lékařství na Montefiore Medical Center a na Albert Einstein College of Medicine, svá studia dokončil na NYU. Svou lékařskou kariéru zahájil na New York University Medical Center. Po roce zaujal pozici na Mount Sinai Medical Center & Miami Heart Institute v Miami Beach na Floridě, kde se později stal ředitelem neinvazivní srdeční laboratoře. V současné době je ředitelem Wellness & Prevention at Baptist Health South Florida a praxi provozuje na South Beach Preventive Cardiology.

MUDr. Agatston začal posléze pravidelně přednášet a publikovat články v odborných časopisech. Také se zapojil do několika společností, včetně American College of Cardiology. Přednáší na národní i mezinárodní úrovni. Kromě článků ve velkých zdravotnických a kardiologických časopisech, je také odborným konzultantem pro klinické zkoušky, docentem medicíny na University of Miami School of Medicine a ředitelem prestižního výročního sjezdu o prevenci kardiovaskulárních onemocnění.

Agatston provozuje soukromou praxi jako partner na South Florida Cardiology Associates a žije v Miami Beach se svou ženou a dvěma syny.