Aguinis Marcos

Životopis Zpět na seznam autorů
Přečtěte si od tohoto autora...
(Aguinis Marcos)
Evita
-12 %
199 Kč
176 Kč
(Aguinis Marcos)
Sám proti inkvizici
-20 %
499 Kč
399 Kč
Aguinis Marcos

Tento argentický spisovatel, který získal několik prestižních mezinárodních ocenění se narodil 13. ledna roku 1935 ve městě Cordoba. Je vyučený v lékařských studiích, mezinárodní literatuře, hudbě, umění, historii a psychoanalýze.

Jeho práce a myšlenky jsou zaměřeny na pojmy nezávislosti, demokracie a odmítání autoritářství. Je zastánce politického liberalismu a účastní se seminářů a konferencí Nadace svobody pořádaných Mariem Vargasem Llosou.

Sám říká, že cestoval po světě a také pracoval v různých profesích. Svoji první knihu vydal v roce 1963. Od té doby vydal už 11 románů, 16 knih esejí, 4 knihy povídek a 2 životopisy, které vzbuzují vzrušení a kontroverzi. Za poslední léta se všechny jeho knihy staly bestsellery. Autor má tisíce fanoušků, kteří jeho díla doporučují, diskutují o nich a shromažďují je.

Napsal řadu článků na mnoho témat do novin a časopisů v Latinské Americe, USA a Evropě. Uspořádal stovky přednášek a kurzů vzdělávacích, uměleckých, vědeckých i politických v Německu, Španělsku, USA, Francii, Izraeli, Rusku, Itálii a téměř ve všech zemích Latinské Ameriky.

Po obnovení demokracie v Argentině v prosinci roku 1983 byl Marcos Aguinis jmenován podtajemníkem. Vytvořil tzv. PRONDEC (Národní program pro demokratizaci kultury), který získal podporu UNESCO a OSN – za svoji práci byl nominován na cenu míru vzdělávání UNESCO. Bezpočet čtenářů obdivuje jeho prorockou vizi izraelsko-arabského napětí uvnitř katolické církve. Autor získal řadu významných ocenění, například Planeta Award, the Award od the Argentine Society of Writers, the Jerusalem Prize, The Ordre des Arts et des Lettres of France a Juan Bautista Alderdi Award.