Agus David B.

Životopis Zpět na seznam autorů
Přečtěte si od tohoto autora...
(Agus David B.)
Konec nemocem? - Nový pohled na zdraví a nemoc
-20 %
429 Kč
343 Kč
Agus David B.

Agus David se narodil 29. ledna 1965 a je americkým lékařem a velmi úspěšným New York Times autorem. Je profesorem medicíny a inženýrství na University of Southern California, spoluzakladatelem medicínské firmy Navigenics a přispěvatelem v CBS News.

Absolvoval s vyznamenání z molekulární biologie na Princeton University a získal lékařský diplom z University of Pennsylvania School of Medicine roku 1991. Praxi dokončil na Johns Hopkins Hospital a onkologický výcvik na Memorial Sloan-Kettering Cancer Center v New Yorku.

Agus David má za sebou dlouhou a pestrou kariéru. Na Memorial Sloan-Kettering Cancer Center v New Yorku, byl ošetřujícím lékařem na oddělení klinické onkologie a vedoucí laboratoře biologie nádorů. Byl také asistentem profesora medicíny na University Medical Center. Jako ředitel Spielberg Family Center for Applied Proteomics vedl tým výzkumníků, kteří se věnují rozvoji a využití proteomických technologií, které lékařům pomáhají rozhodnout o zdravotní péči šité na míru individuálním potřebám.

Dříve působil jako ředitel Louis Warschaw Prostete Cancer Center a také jako ošetřující lékař na interní klinice, oddělení onkologie v Cedars-Sinai Medical Center. Byl také docentem na University of California, v Los Angeles. V současné době je profesorem lékařství a inženýrství na Keck School of Medicine of USC a USC Viterbi School of Enginnering. Je ředitelem USC Center for Applied Molecular Medicine a USC Westside Norris Cancer Center. Předsedá Global Agenda Council a pravidelně přednáší na TEDMED, Aspen Ideas Festival a Světovém ekonomickém fóru.

Agus získal řadu vyznamenání a ocenění. Jeho výzkum se zaměřuje na využití technologie k modelování rakoviny a tělo jako komplexní systém. Také vyvíjí nová léčiva pro léčbu rakoviny. Publikoval řadu vědeckých článků. Je členem několika vědeckých a lékařských společností.

Titul Konec nemocem je Agusova první kniha, vydaná roku 2012. Jeho druhá kniha Stručný průvodce na dlouhý život, byla zveřejněna roku 2014. Svoji třetí knihu Jak žít ve věku inteligentní medicíny, připravuje.

Je ženatý s herečkou Amy Joyce Povich, která je dcerou televizního talk show moderátora Mauryho Povicha. Agusovým dědečkem byl rabín Jakob B. Agus a byl bohoslovcem a autorem několika knih o židovské historii a filozofii. Agus má dvě děti, dcery Sydney a Miles.