Ahmed Saladin

Životopis Zpět na seznam autorů
Přečtěte si od tohoto autora...
(Ahmed Saladin)
Půlměsíční trůn
-21 %
129 Kč
102 Kč
Ahmed Saladin

Americký spisovatel fantasy a science fiction a básník se narodil v Detroitu 4. října 1975. Rodiče mají libanonsko-egyptský a irsko-polský původ. Jeho otec Ismael Ahmed byl námořníkem, později pracoval jako dělník v továrně. Matka Mary O´Learyová byla politickou aktivistkou.

Studoval na Henry Ford Community College, ze které přešel na University of Michigan, kde vystudoval americká studia. Postgraduální studium dokončil na Brooklyn College v New Yorku z kreativního psaní a na Rutgers University v New Jersey z angličtiny.

Kromě poezie, publikoval i své povídky a to v nejrůznějších žánrových časopisech a antologiích. V roce 2012 mu nakladatelství DAW Books vydalo román Throne of the Crescent Moon (Půlměsíční trůn), který je součástí trilogie The Crescent Moon Kingdoms.

Jeho poezie byla oceněna několika stipendii a více než deset let vyučoval psaní na vysokých školách. V roce 2009 se jedna z jeho povídek dostala do finále ceny Harper´s Pen Award a další byla nominována na cenu Nebula za nejlepší povídku. Dále byl Ahmed nominován na Cenu Johna W. Campbella pro nejlepšího nového autora.

V roce 2007 si vzal za ženu psycholožku a textařku Hayley Thompsonovou, se kterou má dvojčata: dceru Naimu a syna Malcolma. V současnosti žije na předměstí Detroitu a živí se jako profesionální spisovatel.