Ahmedová Qanta A.

Životopis Zpět na seznam autorů
Přečtěte si od tohoto autora...
Ahmedová Qanta A.

Muslimská britská lékařka specializující se na poruchy spánku, spisovatelka, aktivistka za ženská práva a novinová sloupkařka Ahmedová Qanta A. je dcerou pákistánských přistěhovalců do Británie.

Vystudovala University of Nottingham. Přednáší na univerzitách a výzkumných ústavech po celé zemi. Je profesorkou medicíny na State University of New York. Věnuje se poruchám spánku na Winthrop University Sleep Disorders Center. Má profesuru ze školy veřejného zdraví Glasgow Caledonian University ve Skotsku.

Od roku 2012 je pravidelnou přispěvatelkou novin Pakistan´s English Daily a The Express Tribune. Své názory publikovala ve všech hlavních novinách.

Svoji první knihu s názvem V zemi neviditelných žen vydala poté, co jeden rok vyučovala medicínu v Saúdské Arábii. Kniha popisuje její zkušenosti z tohoto období.

Ahmedová je první muslimskou ženou a první lékařkou, která má být vybrána jako 2010 Templeton-Cambridge Jurnalism Fellow in Science and Religion na University of Cambridge v Anglii. V listopadu téhož roku byla magazínem Ny Moves označena titulem Power Women. Je členem představenstva neziskové nadace Women´s Voices Now, která sponzoruje Voices from the Muslim World – krátký filmový festival.

V současné době žije na Manhattanu.