Ahnine - Cohen Candice

Životopis Zpět na seznam autorů
Přečtěte si od tohoto autora...
(Ahnine - Cohen Candice)
Vraťte mi mou dceru - Příběh, který se skutečně stal
-32 %
279 Kč
190 Kč
Ahnine - Cohen Candice

Francouzská židovská matka Ahnine-Cohen Candice byla zapojena do právního sporu se Saúdským princem Sattamem bin Khalid bin Nasser Al Saudem.

Seznámili se v roce 1998 v Londýnském nočním klubu. Candice bylo tehdy 18 let a o tři roky později se jim narodila dcera Aya. Navzdory rozdílům v náboženství a státní příslušnosti, jejich vztah pokračoval. Rozešli se v roce 2006, když princ Candice oznámil, že je povinen vzít si svoji sestřenici a ona by se tak stala druhou manželkou. Dceru Ayu princ Sattam údajně unesl v září 2008. Od té doby se táhl soudní spor mezi bývalými manželi o opratrovnictví dcery.

V lednu roku 2012, francouzský soud rozhodl, že princ musí Ayu vrátit její matce. Na prince byl posléze vyhlášen mezinárodní zatykač, kvůli ignorování soudního verdiktu. Cohen – Ahnine zemřela 16. srpna 2012 pádem z okna za velmi záhadných okolností. Několik dní předtím se svěřila své rodině, že se necítí v bezpečí.

O vedeném soudním sporu napsala knihu s názvem Vraťte mi mou dceru. Spoluautorem knihy je Candicin právník Jean-Claud Elfassi.