Aiken Joan

Životopis Zpět na seznam autorů
Přečtěte si od tohoto autora...
(Aiken Joan)
Schovanka Eliza
-26 %
69 Kč
51 Kč
(Aiken Joan)
Sirotek z Highbury
-25 %
99 Kč
74 Kč
Aiken Joan
Celým jménem Joan Delano Aiken se narodila 4. září 1924 a zemřela 4. ledna 2004. Byla anglickou spisovatelkou se specializací na nadpřirozenou beletrii a dětské historické romány. V roce 1999 jí byla udělena cena MBE za její práci v dětské literatuře. 
Narodila se ve městě Rye v Sussexu. Její otec byl básník Conrad Aiken – byl oceněn cenou Pulitzer. Její bratr i sestra byli spisovateli a matka magisterskou absolventkou Radcliffe College v Cambridge. Rodiče se rozvedli v roce 1929 a Joanina matka se o rok později provdala za anglického spisovatele Martina Armstronga. Otec se oženil ještě dvakrát.
Do dvanácti let se Joan učila doma a poté začala navštěvovat školu pro dívky v Oxfordu. Psala od dětství, svůj první dlouhý román napsala, když jí bylo šestnáct. V roce 1941 byl její první příběh pro děti vysílán na dětské stanici BBC.
V letech 1943-1949 pracovala pro Informační centrum OSN. Provdala se za svého kolegu, novináře Ronalda Georgea Browna. Než v roce 1955 zemřel, měli spolu dvě děti. Po manželově smrti, se Aiken připojila k časopisu Argosy, v němž publikovala několik svých povídek. V roce 1962 byl zveřejněn její dětský román s názvem Vlci z Willoughby Chase. Po celý  zbytek svého života pak produkovala dvě až tři knihy ročně, především dětské knihy a thrillery. 
V roce 1976 se znovu vdala za malíře a učitele Juliuse Goldsteina. Zemřela doma ve věku 79 let. Přežila obě své děti.