Akakpo Gustave

Životopis Zpět na seznam autorů
Přečtěte si od tohoto autora...
(Akakpo Gustave)
Habbat Alep
-17 %
77 Kč
64 Kč
Akakpo Gustave
Narodil se v roce 1974 v pobřežním městě Aného, původním hlavním městě Toga. Píše divadelní hry i prźu, pro děti a dospělé, maluje obrazy, hraje divadlo, je i vypravěčem, aktivním umělcem i organizátorem kulturního dění.
V roce 1994 ukončil technickou univerzitu v Lomé, v tamním Francouzském kulturním středisku. Poté absolvoval několik stáží jako herec, ilustrátor a autor. 
O pěl let později byl oceněn cenou Tožská brka, již získal na Festivalu Divadla bratrství v hlavním městě Lomé. Další ceny následovali – cena za frankofonní povídku, Cena SACD za frankofonní drama, Divadelní cena města Guérande.
Zúčastnil se také mnoha studijních pobytů ve Francii a Sýrii. Po absolvování Tvůrčí dílny, pořádané francouzskou asociací vyhledávající mladé talenty v syrském Alepu, vytvořil vlastní sdružení a zastává funkci prezidenta. Sám také mnohé dílny tvůrčího psaní ve Francii či v Lomé vede.
Hrál ve vlastní hře i v dalších inscenacích. Účastil se mnoha scénických čtení v Togu, Beninu, Tunisku či ve Francii. Kromě toho vystupuje také jako vypravěč. Jeho ilustrace vyšly v americkém časopise Herault Magazine nebo v  dětské knize Le cultivateur et le petit chimpanzé. Vystavuje v Africe i v Evropě, mezi nimiž neustále putuje. 
Dosud napsal devět celovečerních her, dvě divadelní hříčky, knihy pro děti a pro mládež.