Akbar Omar Qais

Životopis Zpět na seznam autorů
Přečtěte si od tohoto autora...
(Akbar Omar Qais)
Pevnost devíti věží. Příběh afghánské rodiny
-20 %
359 Kč
287 Kč
Akbar Omar Qais
Spisovatel Qais Akbar Omar se narodil roku 1982 a je afghánské národnosti. Pochází z rodiny obchodníků s koberci, básníků a bankéřů. Je vlastníkem společnosti Kabul Carpets, což je rodinný podnik předávaný již čtyři generace.
Když bylo Omarovi deset let, vypukla v Afghánistánu občanská válka. Ve svých dvanácti letech se naučil umění tkaní koberců. Během let Talibanu provozoval tajnou továrnu na koberce ve svém domě. 
Získal bakalářský titul v oboru žurnalistiky na univerzitě v Kábulu. V roce 2007 byl pozván na University of Colorado jako hostující profesor. O 5 let později se přestěhoval do USA, kde studoval v International Businnes School na Brandeis University. Roku 2014 vystudoval Bostonskou univerzitu s MFA v tvůrčím psaní. 
Pracoval jako tlumočník pro americkou armádu. Také pracoval pro OSN, sloužil jako textilní specialista pro USAID a Asijskou rozvojovou banku, pomáhá tkalcům koberců v Afghánistánu. 
Je autorem knihy s názvem Pevnost devíti věží – autobiografie jeho dětství v Afghánistánu behem let občanské války. Kniha byla přeložena do více než dvaceti jazyků. Kromě této knihy, je Omar spoluautorem titulu Shakespeare v Kábulu, spolu se spisovatelem Stephenem Landriganem. Také psal pro The Atlantic, The New York Times a do The Cairo Review of Global Affairs.
Akbar Omar Qais je vyslancem dobré vůle Aschiana nadace v Kábulu a Initiative to Educate Afghan Women.