Akhtar Ayad

Životopis Zpět na seznam autorů
Přečtěte si od tohoto autora...
(Akhtar Ayad)
Americký derviš
-20 %
269 Kč
215 Kč
(Akhtar Ayad)
American Dervish
-13 %
239 Kč
208 Kč
Akhtar Ayad
Americký herec a pákistánský spisovatel se narodil 28. října 1970 na Staten Island v New Yorku. Vyrůstal v Milwaukee ve Wisconsinu, kde navštěvoval Brown University se zaměřením na divadlo. 
Po dokončení studia se přestěhoval do Itálie a studoval herectví u Jerzyho Grotowského po dobu jednoho roku. Poté se vrátil do Spojených států k výuce herectví pod Andreem Gregorym a získal tituly v divadle a filmové režii na Columbijské univerzitě.
Je také dramatikem a scénáriskou. Jeho divadelní hra Disgraced se hrála v New Yorku LCT3 / Lincoln Center Theater v roce 2012, o rok později za ni získal Pulitzerovu cenu za drama. Jeho nejnovější hra The Who & The What měla premiéru na La Jolla Playhouse v únoru 2014 a v Lincoln Center Theater v červnu téhož roku. Jako scénárista byl nominován na Independent Spirit Award pro nejlepší scénář. Sám si zahrál již v několika filmech. 
Jeho první román - Americký derviš - byl publikován vydavatelstvím Little Brown Publishing v lednu 2012, a to díky pozitivním recenzím od kritiků. Je přeložena již do více než dvaceti jazyků a stala se knihou roku v Kirkus Reviews, Toronto´s Globe and Mail, Shelf-Awareness a O (Oprah) Magazine.