Akhtar Miriam

Životopis Zpět na seznam autorů
Přečtěte si od tohoto autora...
Akhtar Miriam
Miriam Akhtar je jedním z prvních pozitivních psychologů, kteří začali tuto psychologii uvádět do praxe v Evropě. Absolvovala s vyznamenáním v aplikované pozitivní psychologii na University of East London. 
Po univerzitě pracovala s charitativní organizací In-Volve, kde uplatňovala pozitivní psychologii na ohrožených a nespokojených mladých lidech. Její výzkum mezitím publikoval časopis Journal of Groupwork. Také vysílala programy pro televizi a rádio. Je oceněnou producentkou v BBC Radio 4 a také získala ocenění the Medical Journalist´s Gold Award.
Nyní je trenérkou a konzultantem v pozitivní psychologii. Rozvíjí ji ve zdravotnictví, vzdělávání a v podnikatelském sektoru.
Miriam je doktorkou na University of Bath, kde pozitivní psychologii aplikuje u mírné až středně těžké deprese. Také na stejné téma píše knihy a vydává školící CD. Biblioterapie prokázala, že kniha může učinně snížit depresi a zlepsit blahobyt. Píše články pro Positive Psychology News a je členem IPPA, Sdružení pozitivní psychologie. Je hostujícím lektorem na University of East London a na University of the West of England.
Je jednou ze 100 světových expertů, kteří přispěli do The World Book od Happiness a dle časopisu Top Santé je její jméno jedním ze 100, které potřebujeme znát, pokud jde o oblast zdraví a pohody.