Alexander Eben

Životopis Zpět na seznam autorů
Přečtěte si od tohoto autora...
(Alexander Eben)
Jaký je život po životě
-20 %
269 Kč
215 Kč
(Alexander Eben)
Mapa věčnosti
-20 %
199 Kč
159 Kč
(Alexander Eben)
Pohľad do večnosti
-20 %
283 Kč
226 Kč
(Alexander Eben)
Mapa večnosti
-20 %
283 Kč
226 Kč
Alexander Eben
Eben Alexander III. se narodil 11. prosince 1953 a je americkým neurochirurgem a autorem knih Jaký je život po životě a Mapa věčnosti. Je potomkem rodiny vědců, právníků a lékařů. 
Navštěvoval Phillips Exeter Academy, University of North Carolina v Chapel Hill a Duke University School of Medicine. Svoji stáž absolvoval ve všeobecké chirurgii na Duke University Medical Center. Byl rezidentem a výzkumným pracovníkem ve Brigham and Women´s Hospital a v Massachusetts General Hospital. Je certifikován jako American Board of Neurological Surgery a American College of Surgeons. 
Alexander vyučuje na několika školách: Duke University Medical Center, Brigham and Women´s Hospital, Harvard Medical School, University of Massachusetts Medical School a University of Virginia Medical School.
Je členem Americké lékařské asociace a různých dalších odborných společností. Působil také v redakčních radách různých časopisů. Vydává články ve čvrtletní publikaci Congress of Neurological Surgeons a v časopise Journal of Missouri State Medical Association.
Doktor Alexander Eben je autorem autobiografické knihy Jaký je život po životě. Když mu v roce 2008 diagnostikovali meningitidu, dostal se v následku této nemoci do kómatu. Z tohoto období předkládá důkaz o posmrtném životě, který sám prožil. Dle jeho slov je vědomí nezávislé na mozku a po smrti nás čeká dokonalá věčná nádhera s anděly, motýly a zesnulými příbuznými. V kómatu se prý setkal se svou zesnulou sestrou. Poté, co se z kómatu probral se zapřísahal, že bude svoji zkušenost předávat dál. A nejen to, do konce svého života hodlá vyšetřovat pravou podstatu vědomí a dokázat, že jsme víc než jen fyzický mozek.
První kniha Jaký je život po životě byla v severní Americe zveřejněna 23. října 2012 a je v publikaci ve více než čtyřiceti zemích a jazycích světa. Kniha Mapa věčnosti byla vydána 4. listopadu 2014 a prodává se ve dvaceti zemích a více než 12 jazycích. Obě knihy jsou velice úspěšné. Jedna z nich se dokonce objevila na seznamu The New York Times Best.
Od vydání první knihy, autor přednáší po celém světe. V kostelech, nemocnicích, zdravotnických školách a akademických sympozií. Kromě toho se také objevuje v televizních pořadech, včetně pořadu Oprah Winfrey.
Ale najdou se i tací, kteří doktora Alexandera silně kritizují. Nejen, že zpochybňují jeho knihu jako nevědeckou, ale také našli několik případů, kdy byl obviněn ze zanedbání povinné péče. Všechna tato tvrzení jsou však nepodložená a Alexander je silně odmítá.