Alexander Lloyd

Životopis Zpět na seznam autorů
Přečtěte si od tohoto autora...
(Alexander Lloyd)
Kroniky Prydainu. Kniha první.
-23 %
290 Kč
222 Kč
(Alexander Lloyd)
Kroniky Prydainu. Kniha druhá
-25 %
289 Kč
217 Kč
Alexander Lloyd
Lloyd Chudley Alexander se narodil a zemřel ve Philadelphii (30. ledna 1924 - 17. listopadu 2007). Tento americký autor napsal více než 40 knih, převážně v žánru fantasy. Mezi jeho nejznámější díla patří dvoudílná fantasy série Kroniky Prydainu.
Jeho otcem byl makléř. I přesto, že se rodina potýkala se Světovou hospodářskou krizí, Alexander nakupoval knihy u Armády spásy. Mohl se tak seznámit s mistry, jako byl Shakespeare, Dickense nebo Twain. Již v patnácti letech se v něm probudil sen stát se spisovatelem, ale jeho rodiče s tím nesouhlasili. Po vzoru otce chtěli, aby pracoval v bance. Na tuto událost odkazuje ve své první knize And Let the Credit Go.
Studoval na Upper Darby High School a jeden semestr na Haverford College, než nastoupil do americké armády. Tu považoval za lepší způsob, jak získat zkušenosti, než jakoukoli školu. Z tohoto období načerpal mnoho ispirací pro svoji budoucí tvorbu. Po válce začal studovat univerzitu v Paříži, kde se seznámil se svou budoucí ženou Janine Denni. Svatba se konala v roce 1946 a nedlouho po ní se odstěhovali zpět do Philadephie. Mají spolu dceru Madeline.
Zpočátku Alexander psal literaturu pro dospělé a překládal. Napsal i dvě biografie určené dětem August Bondi a Aaron Lopez. Úspěšně se proslavil až (původně) pětidílnou sérií fantasy knih Kroniky Prydainu, která je inspirovaná velšskou mytologií.
Alexander Lloyd zemřel pouhé dva měsíce po smrti své ženy a je pochován v Drexel Hill.