Alexander Victoria

Životopis Zpět na seznam autorů
Přečtěte si od tohoto autora...
(Alexander Victoria)
Tajemství ctnostné dámy
-20 %
190 Kč
152 Kč
(Alexander Victoria)
O čem dáma sní
-20 %
190 Kč
152 Kč
(Alexander Victoria)
Hra na lásku
-20 %
190 Kč
152 Kč
(Alexander Victoria)
Svedení pravého gentlemana
-20 %
190 Kč
152 Kč
(Alexander Victoria)
Nabídka k sňatku
-20 %
190 Kč
152 Kč
(Alexander Victoria)
Seznam manželů
-20 %
200 Kč
160 Kč
(Alexander Victoria)
Lekce manželství
-20 %
219 Kč
175 Kč
(Alexander Victoria)
V obiyatiyakh povesy
-4 %
99 Kč
95 Kč
Alexander Victoria
Velice úspěšná americká autorka Victoria Alexander je oceněnou televizní reportérkou. Píše také pod pseudonymem Chery Griffin.
Od vydání první knihy v roce 1995, napsala už 31 románů a 6 novel. Kniha The Perfect Wife (Dokonalá žena), původně publikována v roce 1996 a  znovu vydána v březnu 2008, se stala hitem číslo 1 na seznamu New York Times. Šestnáct z jejích knih jsou bestsellery v New York Times, USA Today nebo Publishers Weekly bestseller list. Její knihy jsou přeloženy do více než 12 jazyků a mají čtenáře po celém světě. 
Autorka byla dvakrát nominována na Romance´s Writers of America na prestižní cenu RITA. V roce 2009 byla oceněna Career Achievement Award od RT Bookclub a byla jmenována na Historical Storyteller v roce 2003. O pět let později se stala hlavním řečníkem na Romance Writers of America na výroční konferenci v San Francisku.
Jako novinářka pracovala ve dvou zcela odlišných koutech země – v Nebrasce a v Západní Virginii. V Západní Virginii byla přítomna u nehody elektrárny, která zabila 52 mužů. Strávila noc na hoře, aby se dozvěděla o osudu horníků uvězněných dole pod horou. Také se účastnila zpravodajství ve chvíli, kdy byl její manžel a další novináři drženi jako rukojmí narušeným vietnamským veteránem. 
V Nebrasce zase hlásila o krizi farem a sledovala, jak lidé ztrácejí půdu, která je v jejich rodinách po generace. Také figurovala jako spojení mezi policí a střelcem, který se zabarikádoval ve svém domě. Ve svých vyšetřovacích pracích také odhalila nelegální skládku odpadků.
Během své kariéry žurnalistky se Victorie seznámila se situací rostoucí povodňové vody nebo jaké to je, být uvnitř hořící budovy. Podařilo se jí udělat rozhovor s několika prezidenty, ale i s filmovými hvězdami, včetně Kevina Costnera. Účastnila se historické návštěvy papeže Jana Pavla II. v Denveru, se kterým také udělala rozhovor. Její práce byla oceněna řadou organizací, například cenou Associated Press.
Po tom všem si ale uvědomila, že jí více baví fikce než skutečný život. Proto pověsila kariéru v televizi na hřebík a začala se naplno věnovat kariéře psaní.
Victoria Alexander se svým psem jménem Victoria tvrdí, že láska k romantice a žurnalistice je vlivem její nejoblíbenější komiksové postavy. Tou je Lois Laneová – úžasná reportérka a velká hrdinka, která Supermana sleduje s neochvějným odhodláním.
V současné době žije se svým manželem, dvěma dětmi a psem v Nebrasce, ve městě Omaha. Victoria měla dvě vousaté kolie, které se jmenovali Sam a Louie (pojmenované podle postav v jejích knihách). Sam ve 13 a půl letech zemřel, to bylo v září 2010 a Louie tak převzal pozici věrného společníka.
Všichni žijí šťastně až do smrti v domě za stálé rekonstrukce (žijí ve více jak sto let starém domě), s muži ve stavitelských uniformách a nikdy nekončícího chaosu.