Alexanderová Alma

Životopis Zpět na seznam autorů
Přečtěte si od tohoto autora...
(Alexanderová Alma)
Věrné sestry
-20 %
249 Kč
198 Kč
Alexanderová Alma
Alma Alexander je pseudonym pro Alma A. Hromic, narozenou 5. 7. 1963.
Jak sama uvádí: Je ženou od Boha nebo přírody, spisovatelem z povolání, vědcem vzděláním a vévodkyní historickou náhodou. Od malička četla, protože má ráda příběhy. Píše, aby vytvářela své vlastní světy a otáčela žvotními osudy svých postav. Mezi její zájmy patří knihy a psaní, cestování (po zemi i vesmíru), vytváření slovních hříček, zvířata, fotografování a životní prostředí. 
Narodila se ve městě na břehu Dunaje. Je rodačkou z Jugoslávie, ale svůj rodný domov opustila už v deseti letech a rozhodla se už nikdy nevrátit. Vyrostla v různých afrických zemích, včetně Zambie, Svazijska a Jihoafrické repuliky. Celkem žila v pěti zemích na čtyřech kontinentech a nyní tráví mnoho času v říši kyberprostoru. Před odjezdem do Spojených států strávila nějaký čas v Angli a na Novém Zélandu.
V současné době žije v Bellinghamu, ve Washingtonu se svým manželem R. A. Deckertem. Ten o ni usiloval přes internet a lákal ji do Ameriky. Má dvě kočky.
Alma Alexander napsala a publikovala více než dva miliony slov, nejvíce o místech, která nikdy neexistovala. Jeden z jejích románů, Tajemství Jin-Shei, byl zveřejněn v 13 jazycích a dotkl se čtenářů po celém světě. Autorka fantasy, mezi které patří román „Worldweavers“ – série pro mládež, dále „The Secrets of Jin-Shei“ a jeho pokračování „The Embers of Heaven“, „The Hidden Queen“ a „Changer of Days“. 
Kromě fantasy románů, vydala Alma monografii o dospívání v Africe a román v dopisech o válce NATO v Jugoslávii (spolu se svým manželem). Také publikovala řadu knižních recenzí, reportáží, esejí, poezie a dalších článků v různých časopisech po celém světě. Její příběh „The Painting“ vyhrál v roce 2000 BBC Short Story Contest.
V roce 2009 darovala svůj archiv vzácných tisků a speciálních kolekcí univerzitě Northern Illinois University.