Allaby Michael

Životopis Zpět na seznam autorů
Přečtěte si od tohoto autora...
(Allaby Michael)
Země - Velký obrazový průvodce
-32 %
699 Kč
477 Kč
Allaby Michael
Michael Allaby se narodil 18. září 1933 ve městě Belper v Anglii. Získal cenu Aventis Junior Prize.
Od roku 1949 do roku 1951 byl policejním kadetem. Poté tři roky sloužil v RAF a stal se pilotem. Když RAF opustil, začal pracovat jako herec. Tomu se věnoval deset let a v roce 1957 se oženil s Marthe McGregor.
Po ukončení herecké kariéry, se stal redaktorem Soil Association v Suffolku, který vydával časopis Span. Byl členem představenstva pro ochranu ekosystémů a zástupcem šéfredaktora časopisu Ekolog. Redaktorem se stal v roce 1972 a o rok později z něj byl spisovatel na volné noze.
Napsal mnoho knih o vědě, zejména o ekologii a počasí. Také upravoval a psal slovníky pro encyklopedie v nakladatelství Macmillan Publishers a Oxford University Press. Je spoluautorem prvních dvou knih Jamese Lovelocka – The Greening of Mars a Great Extinction.
Jeho kniha The Food Chain získala v roce 1984 ocenění Times Educational Supplement Information Book Award. Jeho kniha Dangerous Weather: Hurricanes byla New Yorkskou veřejnou knihovnou vybrána jako jedna z knih pro dospívající v roce 1998.
Také byl oceněn cenou Aventis Junior Prize for Science Books za knihu How the Weather Works, a to v roce 2001. Je členem několika organizací: Society for the History of Natural History, Planetary Society, Society of Authors, New York Adacemy of Sciences, Association of British Science Writers.