Allen David

Životopis Zpět na seznam autorů
Přečtěte si od tohoto autora...
(Allen David)
Aby vše klapalo - Jak hravě zvládat pracovní a životní výzvy
-22 %
298 Kč
232 Kč
(Allen David)
Mít vše hotovo - Umění produktivity bez stresu
-22 %
399 Kč
311 Kč
(Allen David)
Making It All Work
-12 %
399 Kč
351 Kč
(Allen David)
Getting Things Done
-17 %
499 Kč
412 Kč
(Wallace Mark, Williams Mike, Allen David)
Mít vše hotovo pro teenagery
-22 %
359 Kč
280 Kč
Allen David
David Allen se narodil 28. prosince 1945 a je jedním z nejvýznamějších osobností v oblasti produktivity práce. Je autorem úspěšné knihy Mít vše hotovo, kde se objevují time managementové metody. Pokračování této knihy se stalo bestsellerem (přes milion prodaných výtisků) a bylo přeloženo do více než 30 jazyků. 
Vyrostl v Louisině, kde navštěvoval New College na Floridě. Absolvoval na Kalifornské univerzitě v Berkeley z amerických dějin. Do svých 35 let údajně vystřídal až 35 profesí a sám o sobě prohlašuje, že je líný. Práce, ke kterým se dostal jsou: iluzionista, obchodní cestující, cvičitel karate (ze kterého má černý pás), distributor vitamínů, manažer zahradnické firmy, benzínky či cestovní kanceláře. Později byl také instruktorem osobního rozvoje.
Pomáhal vytvořit program pro manažery firmy Lockheed. Ve stejné době začal formovat své principy pro řízení osobní produktivity. To bylo začátkem 80. let. Nyní je prezidentem firmy David Allen & Co., nabízející stále populárnější semináře a produkty ke zlepšení produktivity práce a to pro jednotlivce i společnosti.  
Napsal celkem tři knihy Mít vše hotovo. Další díly jsou rozšířenými vydáními, doplněné o autorovi praktické rady a zkušenosti.
Se svojí čtvrtou ženou Kathryn žije v kalifornském Ojai.