Allen Gary

Životopis Zpět na seznam autorů
Přečtěte si od tohoto autora...
(Allen Gary)
Akta Rockefeller - Strukturu novodobé politické moci
-32 %
299 Kč
204 Kč
(Allen Gary, Abraham Larry)
Spiknutí se neříká
-32 %
279 Kč
190 Kč
(Allen Gary)
R.M.V. – Světovládné spiknutí
-26 %
89 Kč
66 Kč
Allen Gary
Tento americký konzervativní novinář, konspirační teoretik, sociálně politický vědec a spisovatel, žil mezi lety 1936-1986.
Jako student se Allen specializoval na dějiny, které studoval na Stanford University v Kalifornii. Navštěvoval také California State University na Long Beach. 
Byl prominentním členem organizace Robert W. Welch, Jr. John Birch Society, kde působil jako mluvčí. Od roku 1964 se podílel na časopisech Conservative Digest a American Opinon magazine. Také byl spisovatelem řečí George Wallace - bývalého guvernéra Alabamy a kandidáta na prezidenta v roce 1968, kdy jeho protivníky byly Richard M. Nixon a Hubert H. Humphrey. Byl také poradcem konzervativního texaského milionáře Nelsona Bunkera Hunta.  
V roce 1971 napsal spolu s Larrym Abrahamem knihu s názvem None Dare Call It Conspiracy. Té se prodalo více než čtyři miliony kopií během prezidenské kampaně v roce 1972. Proti Nixonovi kandidoval americký senátor George S. McGovern. 
Jako vyšetřovatel amerických finančních, průmyslových a politických elit, napsal Allen další knihy – Council on Foreign Relations a Trilateral Commission. Jeho poslední kniha Say „No!“ to the new world order byla vydána až po autorově smrti, v lednu 1987. 
Allen po sobě zanechal čtyři děti, včetně Michaela Allena – politického a zpravodajského novináře. Zemřel v Long Beach na jaterní onemocnění. Bylo mu jen 50 let.