Allenová Louise

Životopis Zpět na seznam autorů
Přečtěte si od tohoto autora...
(Allenová Louise)
Noční návštěvník
-33 %
119 Kč
80 Kč
Allenová Louise
Louise Allen nebo také Francesca Shaw jsou psedonymy britské spisovatelky romantických románů Melanie Hilton, narozené roku 1949 v Norfolku. Psát začala ve spolupráci se svým kamarádem. Její romány The Piratical Miss Ravenhurst a Scandal´s Virgin vyhráli cenu Love Story of the Year od Romantic Novelists´s Association. 
Vlastní titul z geografie a archeologie. O historii se zajímá již dlouhá léta, ať už je to ta skutečná nebo vymyšlená. Svoji první historickou beletrii se pokusila napsat již v osmi letech. Příběh byl středověkým dramatem, odehrávajícím se v místním zámku. Pro studium geografie a archeologie se rozhodla především proto, aby se pokusila číst v krajinách a budovách, která ji mohou poskytnout vodítka k minulosti. Největší inspiraci ji poskytují Benátky, Burgundsko, středomořské ostrovy a Hertfordshirská a Norfolkská krajina. 
Bydlí na anglické vesnici v Bedfordshire se svým manželem. Ten neví jestli má být polichocen nebo znepokojen z toho, že je její inspirací pro všechny romantické hrdiny. Kdykoliv jim to čas dovolí, tráví čas na chatě na North Norfolkském pobřeží.