Allie Scott

Životopis Zpět na seznam autorů
Přečtěte si od tohoto autora...
(Allie Scott)
Solomon Kane 1 - Ďáblův hrad - brož.
-32 %
299 Kč
204 Kč
(Allie Scott)
Solomon Kane 1 - Ďáblův hrad - váz.
-32 %
599 Kč
409 Kč
Allie Scott
Scott Allie je americký spisovatel komiksů, scénárista a editor. Od října 2012 do září 2015 byl šéfeditorem vydavatelství Dark Horse Comics. Vyrostl v Ipswich v Massachusetts. 
V listopadu 2001 upravil několik příběhů o Buffy, přemožitelce upírů – Tales of the Slayers a Broken Bottle of Djinn pro vydavatelství Dark Horse Comics. V březnu 2003 napsal 4 minisérie The Devil´s Footprints. Ve stejném roce začal s úpravami B. P. R. D., založeném na postavě Hellboye. A také vznikla jeho kniha The Chronicles of Conan. V září 2005 upravil minisérii Serenity: Those Left Behind, podle které byl natočen celovečerní film s názvem Serenity. 
V roce 2008 začal psát minisérie Solomon Kane. R. E. Howard napsal o tomto hrdinovi celkem devět povídek, tři básně a v pozůstalosti se našly další čtyři fragmenty dobrodružství. Jeden z nich Scott Allie použil jako základ pro napsání scénáře a knihy Solomon Kane: Ďáblův hrad. Kniha vyšla k příležitosti premiéry filmu Solomon Kane, který vznikal na území České republiky a podílelo se na něm mnoho českých herců a filmařů. 
V roce 2012 byl Allie jmenován jako Editor Guest of Honor na World Horror Convention. V březnu a dubnu téhoř roku, psal příběhy pro BPRD, nad kterými spolupracoval s tvůrcem Hellboye Mikem Mignolem. O měsíc později vyšla již devátá řada jeho Buffy, přemožitelky upírů. V roce 2013 se stal hlavním spisovatelem pokračující série Abe Sapien spolu s Mikem Mignolou.
Allie žije v Portlandu ve státě Oregon.