Allione Tsultrim

Životopis Zpět na seznam autorů
Přečtěte si od tohoto autora...
(Allione Tsultrim)
Moudré ženy
-27 %
479 Kč
348 Kč
Allione Tsultrim
Spisovatelka a učitelka Allione Tsultrim se narodila v roce 1947 v americkém Maine se jménem Joan Rousmaniere Ewing. Nejprve odcestovala do Indie a Nepálu, odkud se vrátila v roce 1969. O rok později se pak stala jednou z prvních amerických žen, které mají být vysvěceny na tibetskou jeptišku. 
Vystudovala tibetskou a buddhistickou historii. Slib Karmapa získala na Karma Kagyu school of Tibetan Buddhism. Tehdy jí bylo uděleno jméno Karma Tsultrim Chodron. Svého slibu se vzdala o čtyři roky později a vdala se. Porodila čtyři děti, z nichž jedno zemřelo na syndrom náhlého úmrtí novorozenců. 
Tsultrim Allione ve studiu a v buddhistické praxi pokračovala, což vedlo k vydání její první knihy Moudré ženy (Women of Wisdom). Ta je sbírkou namtar šesti tibetských buddhistických jogínek: Machig Labdrön, Ayu Khandro Dorje Paldron, Nangsa Obum, Jomo Menmo, Machig Ongjo a Drenchen Rema. Díky této knize se nejvíce proslavila, protože byla přeložena do mnoha cizích jazyků a rozšířena o 2. přepracované vydání.
Dále publikovala knihu Pečuj o své démony (Feeding Your Demons). Tento princip, založený na Chöd lineage of Machig Labdrön, praktikuje Allione od roku 1973. 
V roce 1993 se svým manželem Davidem Petitem, založila Tara Mandala meditační centrum, které se nachází v jižním Coloradu ve Spojených státech. Mimo práce v centru, Allione také vyučuje po Spojených státech a v Evropě.