Alliss Peter

Životopis Zpět na seznam autorů
Přečtěte si od tohoto autora...
(Alliss Peter)
Golf - Dokonalý průvodce hrou
-27 %
348 Kč
253 Kč
Alliss Peter
Peter Alliss, narozený 28. února 1931, je bývalý anglický profesionální golfista, televizní moderátor a komentátor, spisovatel a designer golfových hřišť. Allis je známý pro svůj charismatický a jedinečný styl, žertovné komentáře a vtipné vystupování. Od smrti Henryho Longhurste, byl považován za „Hlas (britského) golfu“. V roce 2012 byl uveden do Světové golfové síně slávy v kategorii Lifetime.
Narodil se v Berlíně, zatímco byl jeho otec – přední britský profesionální golfista mezi lety 1920-30 – zaměstnán jako klubový profesionál na Wannesee Golf Club. Při narození vážil 6,7 kg, což byl tehdy evropský rekord. Peter má ještě staršího bratra Percy Alexandra, známého jako Alec. I on byl profesionálním golfistou.
Peter navštěvoval soukromou internátní školu v jižní Anglii, kterou opustil ve 14 letech, tedy ukončil minimální povinnou školní docházku.
Mezi lety 1952-1969 Alliss vyhrál 20 významných profesionálních turnajů, včetně tří britských PGA šampionátů. Pětkrát skončil v Top 10 na Open Championship. Nejvýše se dostal v roce 1954 v Royal Birkdale, kde skončil jen čtyři výstřely za vítězem Peterem Thomsonem. Hrál také za osm Ryder Cup týmů a držel rekord deseti vítězství, 15 ztrát a 5 půlených zápasů. On a jeho otec Percy, byli prvním synem a otcem, kteří se podíleli na obou kategoriích na Ryder Cupu. Alliss také 10x reprezentoval Anglii ve Světovém poháru.