Allston Aaron

Životopis Zpět na seznam autorů
Přečtěte si od tohoto autora...
(Allston Aaron)
STAR WARS Nový řád Jedi Nepřátelské linie I
-25 %
249 Kč
187 Kč
(Allston Aaron)
Star Wars - X-Wing 6 - Železná pěst
-25 %
349 Kč
262 Kč
(Allston Aaron)
Star Wars - X-Wing 7 - Solovy rozkazy
-25 %
349 Kč
262 Kč
(Allston Aaron)
Star Wars: Fate of the Jedi: Backlash
-17 %
299 Kč
247 Kč
(Allston Aaron)
Star Wars Betrayal
-17 %
339 Kč
280 Kč
(Allston Aaron)
Star Wars - Legacy of the Force IV - Exil
-13 %
239 Kč
208 Kč
Allston Aaron
Celým jménem Aaron Dale Allston se narodil 8. prosince 1960 v Texasu a zemřel 27. února 2014. Byl americkým herním designérem a autorem mnoha sci-fi knih, zejména pak románů o Star Wars. 
Jeho otcem byl Tom Dale Allston a matka Rose Bingord Boehm. V mládí Aaron procestoval celý Texas a vystudoval vysokou školu v Dentonu. Fanouškem sci-fi je již od útlého věku. Na střední škole byl reportérem ve sci-fi klubu. V roce 1979 se Aaron přestěhoval do Austinu, kde navštěvoval University of Texas.
Allston byl manažerem, asistentem editora a nakonec jeden rok redaktorem časopisu Space Gamer. Od roku 1983 pak byl na volné noze jako herní designér. Dále působil jako redaktor prvního vydání časopisu Fantasy Gamer a byl spolueditor vydání druhého. Během jeho editorství v časopise, obdržel Fantasy Gamer cenu HG Wells za nejlepší odborný herní časopis. Pomohl také rozjet důležitý vedlejší projekt časopisu Fantasy Gamer. Krátký čas také pracoval pro Austin American – Statesman noviny. 
Spolupracoval na psaní počítačové hry Savage Empire, která byla časopisem Game Player jmenována Nejlepší PC Fantasy RPG hrou v roce 1990. Je autorem Rules Cyclopedia a také se podílel na hře Dungeons & Dragons. Jako herní designér vytvářel doplňky pro tzv. role-playing games, z nichž některé sloužily jako základ pro vytvoření a následný rozvoj. Nové vydání hry Champions pro Hero Games produkoval v roce 2002.
V roce 1983 pak napsal knihu Autoduel Champions. Beletrii se však naplno začal věnovat až od roku 1990, tehdy napsal celkem 5 románů. Mezi jeho knižní díla patří: X-Wing série – Wraith Squadron, Iron Fist, Solo Command, Starfighters of Adumar a Mercy Kill. Také napsal dva příběhy do New Jedi Order série – Enemy Lines I. Rebel Dream a Enemy Lines II. Rebel Stand. Mezi jeho další knihy patří tři příběhy z devíti v sérii Legacy of the Force a to: Betrayal, Exile a Fury a také tři knihy z devíti v sérii Fate of the Jedi: Outcast, Backlasn a Conviction. Sérii Star Wars X-Wing začal psát v roce 1997, kdy hlavní autor série Michael Stackpole nemohl vše sám zvládnout. V roce 2006 také vyšla nová řada série The Legacy of the Force v pevné vazbě. 
V roce 2005 debutoval jako režisér, scénárista a producent nezávislého filmu Deadbacks. Film však nikdy nebyl vysílán. 
Žil v Round Rocku na území Texasu. Na začátku dubna 2009 dostal Allston infarkt a podstoupil nouzový čtyřnásobný bypass. 27. února 2014 se během vystoupení na VisionCon v Bransonu (Missouri) zhroutil, zřejmě kvůli masivnímu srdečnímu selhání. Zemřel později toho dne ve Springfieldu. Bylo mu 53 let.