Almond David

Životopis Zpět na seznam autorů
Přečtěte si od tohoto autora...
(Almond David)
Skellig
-20 %
249 Kč
199 Kč
(Almond David)
Hra na smrt
-20 %
269 Kč
215 Kč
(Almond David)
Kluk, co se koupal s piraňami
-25 %
69 Kč
52 Kč
(Almond David)
Příběh malého Andělína
-32 %
299 Kč
204 Kč
(Almond David)
The Tale of Angelino Brown
-17 %
259 Kč
214 Kč
(Almond David)
The Colour of the Sun
-13 %
239 Kč
208 Kč
(Almond David)
Joe Quinn´s Poltergeist
-28 %
349 Kč
253 Kč
Almond David
Britský spisovatel literatury pro děti a mládež, se narodil 15. května 1951 a psát začal až těsně před svojí padesátkou. 
Narodil se ve městě Newcastle upon Tyne a vyrůstal v sousedním Felling. Jeho otec byl manažer ve strojírenském podniku a jeho matka byla stenografkou. Byl vychováván v katolické víře. Má čtyři sestry a jednoho bratra. Už od dětství snil o tom, že se stane spisovatelem. Své dětství popisuje jako radostné a smutné zároveň. V mladém věku ztrácí svou mladší sestru a otce.
Vystudoval University of East Anglia a Newcastle Polytechnic. Poté pět let pracoval jako učitel. Následně přešel do obce umělců v Norfolku a soustředil se na psaní. Do Newcastle se ale musel vrátit a dál pracoval jako učitel na částečný úvazek, tentokrát se speciálním zaměřením na úpravy literálního časopisu Panurge.
Svoji první knihu Sleepless Nights vydal v roce 1985. O dva roky později pak román A kind of Heaven. David Almond následně začal psát sérii příběhů, ve kterých čerpal z vlastního dětství. Ty byly později vydány v knize Counting Stars.
Mezinárodní úspěch pak zaznamenali knihy, počínaje titulem Skellig. Další velmi oceňované autorovy prózy jsou Nebeské oči, Skryté srdce, Polykači ohně a grafický román Drsňák. Na svých knihách spolupracuje s předními umělci a ilustrátory, jako jsou Polly Dunbar, Stephen Lambert a Dave McKean. 
Jeho práce jsou velmi filozofické a tím apelují na děti i dospělé. Zahrnuje komplexní vztahy mezi zdánlivými protiklady, jako je život a smrt, realita a fikce, minulost a budoucnost. 
Je dvojnásobným držitelem britské medaile Andrewa Carnegieho i Whitbreadovy ceny. V dubru 2010 byl poctěn nejvyšším vyznamenáním v oboru literatury pro děti a mládež a to cenou Hanse Christiana Andersena.