Alpert Mark

Životopis Zpět na seznam autorů
Přečtěte si od tohoto autora...
(Alpert Mark)
Konečná teorie
-91 %
359 Kč
33 Kč
Alpert Mark
Americký spisovatel Mark Alpert se narodil roku 1961.
 
Autor knih Final Theory, The Omega Theory, Extinction, The Furies a The Six je přispívajícím redaktorem časopisu Scientific American. Ve své dlouhé novinářské práci se specializuje na vysvětlování vědeckých myšlenek čtenářům. Ve svých románech spřádá špičkovou vědu do vysokoenergetických thrillerů, které objasňují skutečné teorie a technologie. Snaží se zjednodušovat komplikované vědecké myšlenky a pojmy, jako je např. teorie strun, extradimenze nebo paralelní světy a to tak, aby jim porozuměli i běžní čtenáři. 
 
Vystudoval  astrofyziku na Princetonské univerzitě, svoji bakalářskou práci psal na téma aplikace Einsteinovy teorie relativity. Ta pak byla citována ve více než 100 odborných článcích. Poté přesedlal do programu tvůrčího psaní na Kolumbijské univerzitě a po získání magisterského titulu z poezie v roce 1984 začal pracovat jako reportér. Začínal jako maloměstský zpravodaj pro Claremont Eagle Times, pokračoval jako inzerent v Montgomery a v roce 1987 se stal reportérem časopisu Fortune. Pět let se věnoval psaní o počítačovém průmyslu a vznikajících technologiích. Od roku 1990 byl Alpert na volné noze a přispíval články do Popular Mechanics a CNN Moneyline show. V této době také začal psát beletrii a svůj první krátký příběh Můj život s Joanne Christiansen prodal do Playboye v roce 1991. Posledních deset let je redaktorem časopisu Scientific American. 
 
Žije s manželkou a dvěma dětmi na Manhattanu. Je hrdým členem Scientific American softballového týmu s názvem Big Bangers.