Alten Steve

Životopis Zpět na seznam autorů
Přečtěte si od tohoto autora...
(Alten Steve)
Černá barva krve
-25 %
299 Kč
225 Kč
(Alten Steve)
Panství
-20 %
249 Kč
198 Kč
(Alten Steve)
V hlubinách Loch Ness
-20 %
249 Kč
198 Kč
(Alten Steve)
Vzkříšení
-22 %
99 Kč
77 Kč
(Alten Steve)
MEG - Zajatci z pravěkého moře
-24 %
249 Kč
188 Kč
(Alten Steve)
The Mayan Prophercy
-10 %
99 Kč
89 Kč
Alten Steve
Celým jménem Steven Robert Alten (zkráceně Steve), se narodil 21. srpna 1959 ve Filadelfii, kde také vyrostl. Je americkým autorem science fiction, nejvíce známý díky sérii Meg, která je založena na fiktivním přežití Megalodona – obřího pravěkého žraloka. 
Získal bakalářský titul v tělesné výchově na univerzitě Pennsylvania State University. Magisterský titul pak na University of Delaware taktéž v tělovýchovném lékařství a doktorát sportovní administrativy má z Temple University. 
Aby zabezpečil svojí pětičlennou rodinu, rozhodl se chopit pera a napsat román. Přemýšlel o něm několik let a po usilovné práci po nocích a o víkendech, nakonec spatřila světlo světa novela MEG: teror z hlubin. Za korekturu knihy zaplatil vlastním vozem, které pro tento účel prodal. Na pátek 13. v září roku 1996 Steve přišel o svojí práci generálního ředitele velkoobchodního masokombinátu. O čtyři dny později měl jeho agent dvě knihy. 
Kniha MEG byla představena na Frankfurtském knižním veletrhu roku 1996 a nakonec byla prodána do více než dvaceti zemí. Objevila se ve všech hlavních seznamech bestsellerů vč. seznamu New York Times a stala se populárním rozhlasovým seriálem v Japonsku. Stejný úspěch zaznamenali i další jeho knihy. Česky mu vyšly tyto knihy: MEG: v pradávných vodách, MEG: teror z hlubin, Hlubina a V hlubinách Loch Ness.
Čtvrtá Stevova kniha Goliath byla velkým hitem v Německu a začalo se uvažovat o natočení  televizního seriálu. Po vydání osmé knihy byla spisovateli diagnostikována Parkinsonova choroba a jeho devátý román je považován za nejlepší a nejprodávanější z řady MEG. 
Někteří kritici Steveových děl poukazují na to, že jeho knihy mají málo prozkoumanou vědu a slabé psaní a nejméně jednou byl jeho román Meg nazván jako hrozný. Jiní chválí vývoj jeho postav, výzkum a vyprávění příběhů. Ať je to jak chce, jeho romány jsou akční a velmi vizuální, proto hned zaujali filmové producenty. 
Autor sám napsal dokonce šest půvoodních scénářů a ve své tvorbě byl úspěšný. Jeho komedie Harlem Shuffle byla v semifinále soutěže scénáristiky v LA. Komedie Mintz Meats byla vybrána do finále na Philadelphia film festival stejně jako psychologický thriler Stranglehold. Série House of babel vyhrála cenu Scriptapalooza. Alten vytvořil také televizní drama s názvem Papa John, který je založený na létech, kdy trénoval basketball se slavným trenérem Johnem Chaneym.
Za ta léta, co Steve píše, byl zaplaven mnoha e-maily dospívajících, kteří nenáviděli čtení, dokud si nepřečetli jeho romány. A když zjistil, že jsou jeho knihy ve třídách hodnocené jako „knihy číslo jedna pro neochotné čtenáře“, zahájil celostátní neziskový program navržený tak, aby přiměl studenty ke čtení. Je tedy zakladatelem a ředitelem Adopt-An-Author, do něhož se učitelé zaregistrují a následně obdrží veškeré marketingové materiály a návštěvu autora ve třídě. K dnešnímu dni je v programu registrováno více než 10 000 učitelů. Steve nyní polovinu svého pracovního týdne spolupracuje s vysokými školami.
Jako autor, má Steve dva cíle. Prvním je, aby i nadále tvrdě pracoval a stal se lepším vypravěčem. A tím druhým je, aby byl i nadále přisupný svým čtenářům. Čte a odpovídá na všechny e-maily, které dostane. Své fanoušky pak používá jako postavy ve svých románech nebo je najímá jako redaktory, v závislosti na jejich konkrétní odbornosti.
V současné době žije na jižní Floridě.