Altman Nathaniel

Životopis Zpět na seznam autorů
Přečtěte si od tohoto autora...
(Altman Nathaniel)
Kyslíkové léčivé terapie
-20 %
188 Kč
150 Kč
(Altman Nathaniel)
Med jako lék - Zázračné léčivé vlastnosti včelího produktu
-32 %
338 Kč
231 Kč
Altman Nathaniel
Spisovatel se narodil 25. ledna 1948 v New Yorku. Vychován byl v malém městečku Putnam Valley. Jeho otec byl elektrický inženýr a matka byla ženou v domáctnosti. Je zakladatelkou ženského centra Putnam / Northem Westchester Women´s Resource Center. Jeho mladší bratr Robert byl masérem, terapeutem a učitelem. Byl známý díky práci v koňské sportovní terapii. Tento dlouholetý motocyklový nadšenec krátce před smrtí v dubnu roku 2016, vyučoval také bezpečnost motockylů na United States Armed Forces.
 
Nathaniel vystudoval politické vědy na Universidad de los Andes v Kolumbijské Bogotě. Španělštině se věnoval na University of Wisconsin v Madisonu, kde absolvoval v roce 1971. Miluje cestování a navštívil toho mnoho – celou Latinskou Ameriku a Evropu, byl v Indii, Nepálu, Austrálii, Novém Zélandu a také v Severní Americe. Roku 1996 poprvé navštívil Tchaj-wan. Od té doby se tam několikrát vrátil a navštívil i Japonsko, Koreu, Thajsko a Čínu.
 
Svoji první knihu Jíst za život: Kniha o vegetariánství, napsal po absolvování vysoké školy. Od té doby napsal nebo spoluvytvářel více než dvacet dalších knih o holistickém zdraví, stravě, přírodě, čtení z ruky a dalších metafyzických předmětech.
 
Dlouho se zajímal o výuku jazyků a v roce 2003 se rozhodl získat diplom CELTA z Cambridgské Univerzity. Do důchodu pak učil angličtinu pro řečníky jiných jazyků v New Yorku. Snadná práce to nebyla, ale byla dle jeho slov velmi odměňující. Především pracoval s ruskými řečníky v Jewish Community House of Bensonhurst v Brooklynu. Prostřednictvím programu Queens Library Adult Learner Program vyučoval také mezi lety 2008-2013 kurzy v oblasti zdravotní gramotnosti („Angličtina pro vaše zdraví“). Stále spolupracuje s JCHB jako náhradní učitel, přesto mu zbývá dost času na psaní a cestování.
 
Během návštěvy v Kolumbii se začal zajímat o věštění z ruky.Kromě psaní a přednášek se věnuje soukromým konzultacím i čtením rukou na večírcích a dalších skupinových akcích. Žije a pracuje v Brooklynu v New Yorku od roku 1978.