Altmann Gerry

Životopis Zpět na seznam autorů
Přečtěte si od tohoto autora...
(Altmann Gerry)
Výstup na babylonskou věž
-29 %
396 Kč
280 Kč
Altmann Gerry
Gerry T. M. Altmann je docentem na katedře psychologie Univerzity v Yorku.
 
V roce 1981 absolvoval na Sussex Univesity s předmětem experimentální psychologie. Následně v Edinburghu získal doktorát v umělé inteligenci. Čtyři roky pracoval jako postdoktorský výzkumník na projektu, ve kterém se s dalšími 15 lidmi snažil postavit počítač, který by rozpoznal normální řeč. To se bohužel nepodařilo. V roce 1988 se vrátil do laboratoře experimentální psychologie v Sussexu a jako přednášející pak v roce 1996 přešel do Yorku. V srpnu 2014 se přestěhoval do laboratoře University of Connecticut.
 
Pracuje na psychologii jazyka, konkrétně na zpracování věty. To je téma, které ho zajímá od poslední roku jeho vysokoškolského studia. Později se vrhl na zkoumání toho, jak si uvědomujeme, čteme nebo slyšíme větu. Tedy vztahy mezi různými věcmi, které jsou ve větě uvedeny. Zatímco dříve se zabýval především nejednoznačnými větami, nyní se mohl zabývat i větami jednoznačnými.
 
Posledních 10 let se věnuje sledování pohybů očí. Konkrétně - jak to, co slyšíte, ovlivňuje kam se díváte. Nakonec pozoruje i to, jak vnímáme změny, které jsou s objektem věty, prováděny. Tyto dva stavy „před“ a „po“ však vytvářejí v systému konflikt a není snadné je pozorovat. Proto spolupracuje s technikou na skenování mozku, se kterou mu pomáhají spolupracovníci z Philadelphie.
 
Příležitostně se také zabýval modelováním neuronových sítí a zkoumal jazyk u dospělého jedince, který vychází z jazyka, se kterým se setkáváme jako kojenci.