Audio CD: Studio 1983 & Live 1988
-28 %

Audio CD: Studio 1983 & Live 1988

Dvouletá fáma

DVOULETÁ FÁMA byla jedním z typických reprezentantů české new wave na počátku 80. let. Tak jako další skupiny nové vlny (Zikkurat, Jasná páka, Garáž), i Dvouletá fáma vystupovala v letech 1982-83 především v pražském klubu Na Chmelnici. Oproti většině svých souputníků však byla DF však už tehdy vybavena dobrou hráčskou zručností a její úderné kompozice to plně využívaly. Skupina proslula např. skladbami Utřu ti slzu kladivem, Nekuřte v bufetu, Balada o Josefu a Evě. V roce 1983 se i Dvouletá fáma stala obětí tzv. Trojanova seznamu - neboli ocitla se na černé listině stejně jako většina novovlnných a punkových kapel v tehdejším Československu. Následovala vojenská služba mužských členů ansámblu, a zdálo by se, že tedy i rozpad. Díky pohotovým nahrávačům, chodícím po koncertech se zachovaly však nejen živé nahrávky DF, ale vznikla také – za dosti složitých podmínek – „studiová“ nahrávka, kterou pořídil Pavel Richter ve svém domácím studiu, podobně jako nahrávky svých skupin Marno Union či Švehlík. Tato nahrávka tvoří 1. CD kompletu.

Po několika letech se náhodně sešel vedoucí Dvouleté fámy Zdeněk Konopásek v jedné kotelně s divadelníkem Radomilem Uhlířem. Ten byl vyznavačem jazzu a nešetřil kritikou rockových skupin. Z názorových hádek vznikla nová skupina, tentokrát jen jako trio, které tvořili Konopásek, Uhlíř a Martin Vik - původní kytarista DF. Skladby tria nabyly na volnosti, byla dána vždy pouze páteř skladby, kterou duo Konopásek – Vik přímo na pódiu rozpracovávalo v improvizace dle momentální nálady. Radomil Uhlíř opatřil veškerou tvorbu texty, které také sám mocně deklamoval. Zde je prazáklad jeho budoucích projektů Kvartet Dr. Konopného či Uhlíř & MCH Trio. Premiéra Dvouleté fámy II se konala opět v klubu Na Chmelnici a to 12. června 1988 a skupina vystupovala až do počátku let devadesátých. Repertoár a styl druhého období Dvouleté fámy už neměl nic společného s Novou vlnou, o to však je cennější jeho původnost a originalita, která neměla v republice obdobu. A vzhledem k celosvětové scéně alternativní hudby ji snad jen vzdáleně lze přirovnat k Davidu Thomasovi a jeho Pere Ubu. A tohle všechno obsahuje druhé CD kompletu.
DVOULETÁ FÁMA byla jedním z typických reprezentantů české new wave na počátku 80. let. Tak jako další skupiny nové vlny (Zikkurat, Jasná páka, Garáž), i Dvouletá fáma vystupovala v letech 1982-83 především v pražském klubu Na Chmelnici. Oproti … číst dále
Skladem
Osobně v Praze:pondělí 1.7.
Přepravní společností:úterý 2.7.
Osobní odběr Praha 8 : Zdarma
PPL - MAX 35 kg: 119 Kč
PPL na Slovensko - MAX 35 kg: 299 Kč
Zásilkovna - MAX 10 kg: 59,00 Kč
Česká pošta - Balík Do ruky - MAX 30 kg: 79,00 Kč
Česká pošta - Balík Na poštu - MAX 30 kg: 69,00 Kč
Česká pošta - Balík Do balíkovny - MAX 30 kg: 59,00 Kč
Kód0448334
NakladatelstvíBlack Point
Jazykčeština
Rok2001
Typ produktuCD
EAN8595050201221
Běžná cena s DPH 349 Kč
Ušetříte 96 Kč
253 Kč
Produkt nebyl hodnocen
Proč nakoupit u nás?
špičková kvalita knih

krátká doba dodání

doprava zdarma

ověřená kvalita služeb