8595026662179.jpg
-21 %

Audio CD: Živě CM Morava

Kočko Tomáš

Velice vydařené koncertní album Živě slibuje výlet dosavadní dráhou Tomáše Kočka a jeho Orchestru, souboru v našich zemích vpravdě ojedinělého. A to hned z několika důvodů. Péče, jakou Tomáš Kočko a jeho Orchestr věnují lidové písni – a již dávno ne pouze moravské, je u nás bezprecedentní.
A nejen v tom, že jejich repertoár čerpá ze stále nevyčerpané studně lidového odkazu. Tomáš Kočko totiž umí skládat původní písně, jež se lidovými inspirují, zároveň jsou však zcela současné. A to jak v duchu, tak v aranžmá. Přitom se nejedná o nějaké odvary, držící se pouze vnějškových, snadno napodobitelných znaků. Naopak, Kočko, a to platí i pro jeho Orchestr, dokáže jít daleko hlouběji, vyhmátnout ducha písně. Právě tím se odlišuje od souborů, které s lidovým odkazem také koketují.
Pokud bychom měli hledat nějaké zahraniční paralely, nabízí se "folklórní" období britských Jethro Tull anebo produkce kapel, jako jsou Fairport Convention, Steeleye Span, či bretaňského Alana Stivella. Není tedy divu, že již posbíral řadu ocenění a koncertuje po celé Evropě. Koncerty Kočkova Orchestru jsou přitom velice příjemnou záležitostí, kapela nezapomíná na to, že by měla i bavit, komunikace s publikem je inteligentní, citlivá a nevlezlá, a pokud dojde na vtípky, nejsou křečovité. I proto je s podivem, že si s živou nahrávkou dával Tomáš Kočko tak načas, v jeho diskografii je album Živě deváté.
Kočko, jehož zpěv je naprosto zažitý, se může spolehnout na výtečnou kapelu a dva ženské hlasy, muzikanti přitom střídají řadu nástrojů, díky čemuž jsou aranže bohaté a zvuk pestrý, zároveň jsou schopni přecházet od autentického folklóru k jazzovým či rockovým názvukům, vše přitom velice citlivě. A když to jako například v Moreně rozjedou, úplně cítíme atmosféru extatických jarních obřadů vyhánění zimy. Rozhodně zajímavé je srovnání Kočkovy verze písně Moravská, již známe v podání Jaroslava Hutky jako Hádala se duše s tělem – kde se Hutka drží syrovější polohy, sáhne Kočko po nosnějším zpěvu, cimbálu, více méně sólujících houslích a ratantnější rytmice, přičemž obě pojetí jsou svébytná.
Velice vydařené koncertní album Živě slibuje výlet dosavadní dráhou Tomáše Kočka a jeho Orchestru, souboru v našich zemích vpravdě ojedinělého. A to hned z několika důvodů. Péče, jakou Tomáš Kočko a jeho Orchestr věnují lidové písni – a již dávno ne … číst dále
V současné době není možné zakoupit
Osobně v Praze:na dotaz
Přepravní společností:na dotaz
PPL - MAX 30 kg: 99,00 Kč
Osobní odběr Praha 8 : Zdarma
PPL na Slovensko - MAX 30 kg: 299 Kč
Zásilkovna - MAX 10 kg: 49,00 Kč
Česká pošta - Balík Do ruky - MAX 30 kg: 89,00 Kč
Česká pošta - Balík Na poštu - MAX 20 kg: 79,00 Kč
Česká pošta - Balík Do balíkovny - MAX 20 kg: 69,00 Kč
Kód0309542
NakladatelstvíIndies
Jazykčeština
Rok2017
Typ produktuCD
EAN8595026662179
Běžná cena s DPH 299 Kč
Ušetříte 64 Kč
235 Kč
Tento produkt nelze zakoupit
Produkt nebyl hodnocen
Proč nakoupit u nás?
špičková kvalita knih

krátká doba dodání

doprava zdarma

ověřená kvalita služeb