Dcery panenské královny

Dcery panenské královny I v měsíci červenec pro vás knihkupectví Beletrie.eu připravuje knihy, které si získaly mnoho čtenářů. Ani vám by tak neměla uniknout literatura, která se dostává na pulty českých knihkupectví. Na začátku července vám přinášíme další knihu, která se řadí mezi literaturu věnující se historii. Právě historické romány jsou dnes mezi literaturou pro dospělé velmi oblíbené. Kniha Dcery panenské královny je onou knihou, která nám v celých 360 stranách přinese příběh odehrávající se v dávných a dávných dobách. Tuto knihu vydává nakladatelství Brána a její autorkou je Jeane Westinová.
Když Jeane Westinová byla ještě malé dítě, slýchávala o historii každý den, neboť právě historie byla velkou láskou celé její rodiny. Dědeček jí vyprávěl historické příběhy a tehdy mladá Jeane Westinová si uvědomila, že chce být spisovatelkou právě historických románů. Její matka ji vzala do knihovny, když jí bylo teprve šest let, kde si vybrala svoji první knihu. Od té doby pak Jeane Westinová pokračovala ve čtení historické literatury a sbírání historických faktů. Nyní si její vlastní historický román můžeme přečíst i my, můžeme si přečíst knihu Dcery panenské královny. A na co se tedy můžeme těšit?
Hlavní hrdinkou knihy je panenská královna Alžběta, která byla dcerou Anny Boleynové a Jindřicha VIII. Alžbětě nebylo souzeno, aby zažila opravdovou lásku, a tak se ona sama rozhodla, že bude mařit veškeré romantické touhy, které se kolem ní objeví. Alžběta nesměla mísit moc a sex a jejím osudem byla silná panovnice, nikoliv její vlastní touhy. Spisovatelka Jeane Westinová se rozhodla podat příběh Alžběty ze zcela nového úhlu a pohledu. Příběh knihy Dcery panenské královny je vyprávěn dvěma dvorními dámami, tedy těmi, co měly k Alžbětě nejblíže. Nenechte si proto ani vy ujít historii, kterou neznáte. Seznamte se s ní právě v knize Dcery panenské královny.

Nahoru