Rybí krev

Rybí krev Pokud čtení knih patří mezi vaše oblíbené koníčky, pak jistě velmi dobře znáte spisovatele Jiřího Hájíčka. Od tohoto autora lze v českých knihkupectvích nalézt řadu knih, za všechny jmenujme například dílo, které vyšlo již v roce 2009, nazvané Selský baroko. Knihy tohoto autora patří mezi současnou českou literaturu pro dospělé a jinak tomu není ani s knihou, která vychází v roce 2012. Rybí krev je další román, ve kterém Jiří Hájíček pokračuje s tvorbou venkovní prózy, která také ovlivnila právě zmíněnou knihu Selský baroko. O vydání knihy Rybí krev se zasloužilo nakladatelství HOST a těšit se můžeme na literaturu, která nás bude bavit celých 340 stran.
Jiří Hájíček se narodil v roce 1967 v Českých Budějovicích, kde nyní také žije. Část svého dětství však prožil poblíž Hluboké nad Vltavou a také v Tyně nad Vltavou. Jiří Hájíček vystudoval gymnázium a poté fakultu Vysoké školy zemědělské v Českých Budějovicích. Má za sebou vojenskou službu, práci v zemědělství a také byl zaměstnán jako bankovní úředník. Jeho spisovatelská kariéra odstartovala už v 80. letech, kdy psal básně do tehdejšího pořadu mladé poezie, jeho první prozaická sbírka pak vyšla v roce 1998 pod názvem Snídaně na refýži. O tři roky později pak Jiří Hájíček vydal také svůj první román Zloději zelených koní, za kterým pak následovaly další spolu se sbírkami povídek. Jak je vidět, tento spisovatel ani dnes nezůstává mimo literární dění a čtenářům přináší knihu Rybí krev.
A o čem že kniha vypráví? Jejím tématem je především rozpad jedné rodiny a vesnice, v knize se vrátíme až na přelom osmdesátých a devadesátých let minulého století. Hana se totiž po celých patnácti letech, které strávila mimo svoji rodnou zemi, vrací do vesničky, kde vyrůstala a kde se jednou chtěla stát učitelkou. Čeká ji však nemilé překvapení, na opuštěné návsi se ocitá úplně sama. Jiří Hájíček v knize Rybí krev dále zkoumá českou vesnici. Nenechte se přemlouvat a pojďte zkoumat s ním.

Nahoru