Spasitel

SpasitelV dubnu roku 2012 vychází další z knih, na kterou se mohou těšit především milovníci kvalitních thrillerů. A že jich spisovatel Jo Nesbo má na svém kontě skutečně mnoho. Právě kniha Spasitel, kterou čtenářům přináší nakladatelství Kniha Zlín, patří mezi knihy pro dospělé nesoucí prvky thrilleru a jde už o šestý román, ve kterém vystupuje hlavní hrdina Harry Hole. Harry Hole je detektiv, nekonvenční vyšetřovatel, se kterým se v této knize vrátíme do roku 1991.
Jo Nesbo se narodil v roce 1960 a v současné době jde především o spisovatele a hudebníka. Tento autor studoval ekonomiku a finance, jeho spisovatelská kariéra začala v roce 1997, kdy vydal svoji první knihu. Jednalo se o román právě s postavou Harry Hole. S touto knihou Jo Nesbo oslavil velké úspěchy a obdržel za ni dokonce cenu za nejlepší literární dílo s kriminální tématikou. Od roku 1997 Jo Nesbo vydal řadu dalších knih a získal mnoho dalších ocenění. Kromě detektivních příběhů však píše také humorné knihy pro děti a nejmenší. Knihy tohoto spisovatele byly přeloženy do více než 35 světových jazyků a vyšly ve více než 140 zemích světa.
V knize Spasitel se Jo Nesbo vrací až do roku 1991, kdy na tehdejším letním táboře Armády spásy byla znásilněna teprve čtrnáctiletá dívka. O 12 let později pak Armáda spásy pořádá tradiční předvánoční pouliční koncerty, když se dne 16. prosince najednou ozve výstřel. Na zemi zůstane mrtvý jeden z vojáků. Nájemný vrah však záhy poté, co se přichystá po své poslední dokončené misi odletět do Záhřebu, zjistí, že zastřelil nesprávného muže. Svůj omyl tedy musí napravit, to však nebude tak snadné. Do hry se totiž přidává detektiv Harry Hole.
Nenechte si ujít jedinečnou detektivní záležitost v podání spisovatele, který je osvědčen čtenáři. Nepropásněte další detektivní příběh, Jo Nesbo a jeho Spasitel čekají právě na vás.

Nahoru