Úkryt před světlem

Úkryt před světlemBarbara Erskinová je britská spisovatelka. Narodila se v roce 1944 a studovala středověkou historii Skotska na univerzitě v Edinburghu. Svoji první knihu vydala sice až v roce 1986, za to jí však přinesla takový úspěch, že se psaní stalo jejím hlavním povoláním. Onen první román se v českém znění jmenuje Žila jsem již před staletími a byl přeložen do dvaceti tří světových jazyků stejně jako další knihy této autorky. Jen zmíněného románu se prodalo více než milion kopií, za ním pak následovalo několik dalších, neméně úspěšných knih.
Pokud se podíváme mezi literaturu spisovatelky Barbary Erskinové, kterou lze nalézt v našich knihkupectvích, najdeme například knihy Dům ozvěn, Půlnoc je osamělé místo, Království stínů a další. Kniha Úkryt před světlem, která vyšla v prvním čtvrtletí roku 2012, u nás byla vydána již v roce 2003. Tato kniha se pyšní svými rovnými 400 stranami, a co se žánru týče, jde o současnou světovou literaturu pro dospělé. Barbara Erskinová opět vypráví svůj příběh odehrávající se v současnosti, do kterého však pronikají střípky dávné minulosti. Místem, kolem kterého se celé vyprávění točí, je pobřežní městečko v panství Essex. Právě zde totiž v 17. století pořádal kněz Hopkins hony na čarodějnice.
Hlavní hrdinkou knihy Úkryt před světlem je mladá Emma. Ta se nastěhuje do domu, ve kterém kdysi žila bylinářka Lisa, jež se stala obětí fanatického kněze. Emma hned po svém nastěhování do budovy, která spolu s dalšími zůstala po celá ta desetiletí zachována, zažívá opravdový horor. Podaří se Emmě a jejím přátelům zastavit pradávné síly zla skrývajícího se ve tmě? Jak dopadnou filmaři natáčející snímek o nadpřirozených jevech? Právě o tom Barbara Erskinová coby autorka knihy Úkryt před světlem vypráví svůj dramatický příběh.

Nahoru