Z kategorie připravujeme - Modrá CREW 6 Dlouhý John Silver 1+2

 
Ano! Již nyní můžete objednávat šesté pokračování oblíbeného komiksu Modrá CREW!
 
O osudu kapitána Hastingse, který zmizel kdesi v zemi Inků, kde hledal poklad, nikdo nic netuší. Jeho žena potřebuje důkaz o jeho smrti, a tak se vydává po vychladlé stopě, aby ho našla a mohla se konečně znovu vdát. Ale na tak nebezpečnou výpravu, dokáže sehnat je jednoho kapitána – neblaze proslulého piráta Johna Silvera, který si s Hastingsem chce vyřídit účty z minulosti. Společně se tak vydávají na cestu, ze které se asi již nikdo nevrátí… 
 
Ze série:
 
V každém komiksu se nám představují hned dva díly příběhu. Autorem knih není nikdo jiný, než jeden z nejpopulárnějších francouzských tvůrců současnosti – Christoph Arleston! Tyto knihy se dají považovat za nástupce magacínu Crew a vychází jednou za čtvrt roku. Celkem se můžeme těšit na 100 barevných stránek Na nich nalezneme buďto dvě celá evropská alba nebo čtyři díly amerického komiksu. Ve dvou dílech Modré CREW za sebou, pak zpravidla vyjde celý komiksový příběh. A co víc, na celou koncepci můžou mít vliv i čtenáři!
 
V tomto titulu nalezneme prozatím dva finální díly komiksu z alternativní fantasy reality. V prvním příběhu s názvem Bulvár Hollywood je Sexuální bohyně Norma Jean nalezena mrtvá. Vzápětí Mravena Draapoulová zjišťuje, že má v hlavě novou nájemnici, která si chce srovnat účty. Ano, kino může existovat i ve fantasy verzi našeho světa – celebrity a taky vraždy! Showbyznis je však smrtící i v našem světě…co teprve ve světě s draky a obřími opicemi. Druhý příběh s názvem Barcelona, vypráví o mizejících dívkách a vzácných uměleckých děl. Když zmizí legendární výtvor mistra Salvadora, je z krádeže podezřelá Mravenina přítelkyně Grace. Její jméno je nutné očistit. Vyřešit tajemství preshonů a vyrovnat se s duchem mrtvé kočky, který tentokrát do Mraveny vstoupil bude těžký úkol…
 
V roce 1108 vede v Pajánském císařství ronin Okko skupinu lovců démonů. Jeho tým zahrnuje tajemného obra skrytého za červenou maskou, saké milujícího mnicha Nošina a teď i mladého rybáře Tikkua. Ten se snaží zachránit sestru ze zajetí pirátů. Podaří se mu ostatní přesvědčit, aby mu pomohli? Každý dobrý skutek má cenu – v tomto případě velmi vysokou.
 
Opět se nám představují dva díly, tentokrát mysteriózní středověké detektivky. Příběh, ve kterém se bude pátrat po náboženském artefaktu, může změnit celý křesťanský svět!
 
A je tu velké finále historického thrilleru! Vzácný svitek je v rukách nepřátel a hrdinové jsou uvězněni v pevnosti Stornwall. Pomalu se začíná naplňovat temné proroctví. Protivníci, kteří jsou schopni všeho, mají tajemný artefakt na dosah…. Podaří se hrdinům utéct a soupeře zastavit?
 
O nakladatelství:
 
Nakladatelství CREW s. r. o. bylo založeno v květnu roku 1997 Mgr. Petrem Litošem, Vladimírem Veverkou, Štěpánem Kopřivou, Jiřím Pavlovským a dalšími. Je největším a nejstarším komiksovým nakladatelstvím a vydavatelstvím v České republice. Českým čtenářům přináší to nejlepší ze světového komiksu Vedle knih s komiksovými příběhy, vydává i magazín CREW2, který ve čtenářích buduje povědomí o komiksech. Nejznámější postavy tohoto nakladatelství jsou Garfield, Simpsonovi, Naruto, Bleach, Spider-Man, Lobo, Sandman, Usagi Yojimbo, Calvin a Hobbes nebo Batman. Spolupracuje s největšími komiksovými vydavateli světa – s DC Comics, Marvel, Dark Horse, Top Cow, Dargaud, Delcourt a s dalšími.
 
Nakladatelství CREWPočátky firmy nebyly lehké. Rok po založení ze společnosti odešel V. Veverka, držitel práv na ochranou známku a tedy vydavatel časopisu. P. Litoš, Š. Kopřiva a J. Pavlovský se dále zabývali pouze nakladatelskou činností. Časopis vydávaný po tomto rozpadu panem Veverkou byl silně kritizován a jeho periodicita nebyla dodržována. V dubnu roku 2003, začali P. Litoš a J. Pavlovský vydávat časopis CREW2. Od V. Veverky následně koupili práva na ochrannou známku CREW a začalo tak fungovat i nakladatelství ve spolupráci s  BB art a nakladatelstvím Netopejr. Pánové Litoš a Pavlovský jsou členy redakce magazínu, pan Kopřiva se věnuje literatuře a filmu.
 
Nejznámější a taky ekonomicky nejúspěšnější je pro nakladatelství řada o kocouru Garfieldovi, o Sandmanovi či Spider-manovi. V edici Modrá crew nebo také samostatně vychází řada komiksových knih Sin City, Lobo, Thorgal a podobné. V roce 1997 redakce získala cenu Akademie science fiction, fantasy a hororu v kategorii Nejlepší vydavatelský počin.
 
Obsah časopisu:
 
Poskytuje průřez zahraniční komiksové tvorby pro dospělé, především pak té anglo-americké. Mimo komiksů zde naleznete i teoretické články o komiksu, o jeho tvorbě, trendech a autorech. Například v čísle 21/2002 vyšla teoretická studie Scotta McClouda s názvem Understanding Comics, napsaná a nakreslená formou komiksu. 
 
První číslo časopisu vyšlo na přelomu let 1996 a 1997. S měnící se periodicitou vychází do dnes.
 
 
Strnadová Tereza

Nahoru