Z kategorie připravujeme - Popelka+Růženka

PopelkaPopelka + Růženka
 
Nakladatelství Naše vojsko si na konec dubna připravilo nové zpracování klasicky známých pohádek Popelka a Růženka
 
Stále živá, poetická a romantická pohádka o Popelce a Růžence v mimořádném grafickém provedení Valerie Docampo. Určená především těm, co ji neznají, a k připomenutí všem, co na ni zapomněli.
 
V knihách můžete také nahlédnout na pracovní stůl ilustrátorky Valerie Decampo. Z obrázků, Popelkaskic, tužek a pastelek rozsetých po jejím studiu poznáte, jak vznikal každý jednotlivý obrázek a jak k jeho vzniku přispívaly různé postupy, nástroje a techniky. 
 
Knihy o 48 stranách budou v pevných vazbách s měkčenými deskami.
 
O nakladatelství:
Naše vojsko se zaměřuje na publikace s vojenskou, historickou a technickou tematikou a na literaturu faktu. Doplnilo však už i nabídku beletrie, kuchařek i pohádek pro děti, jak dokazují i připravované novinky.
 
RůženkaNakladatelství však vydává i časopisy Military revue a Fakta a vědectví. 
 
Naše vojsko vzniklo rozhodnutím ministerstva národní obrany, roku 1945. Pod Ministerstvo obrany ČR nakladatelství spadalo až do roku 1996. Roku 2000 se majitelem stal Emerich Drtina a vede jej do současnosti. 
 
Za 70 let existence, Naše Vojsko vydalo již přes 7600 titulů, z nichž je mnoho oceňováno v Růženkaliterárních soutěžích. Zmiňme třeba knihu Trnová koruna, která získala Čestné uznání Cen E. E. Kische v roce 2013 nebo knihu Zabráno pro SS oceněnou Prémií Miroslava Ivanova v roce 2017 pro autory do 39 let. 
 
Časopis Naše vojsko, nakladatelství obnovilo v roce 2005, o čtyři roky později pak změnil název na Military revue. Měsíčník Fakta a svědectví je zaměřen na popularizaci událostí národních i světových dějin a funguje od roku 2009. 
 
 
 
Strnadová Tereza

Nahoru