Z kategorie připravujeme - Sníh nebo popel

Sníh nebo popel 

Sníh nebo popelJiž 24. srpna se můžeme těšit na první díl bestsellerové trilogie s názvem Sníh nebo popel.
 
V tomto světě platí jiná pravidla! Zimní království a jeho území, dobylo před šestnácti lety Jaro. Královská rodina je pobita a obyvatelé uvězněni. Magie Zimy zmizela... Jedinou nadějí je osm přeživších, kteří utekli a nyní čekají na svou příležitost. Své království i jeho magii, touží získat zpět. Jednou z nich je i Meira, která prožila celý život jako uprchlík. Své rodiče nikdy nepoznala a generál Zimy ji vychoval jako válečnici. Jenže i nelítostná bojovnice se může zamilovat. Meiřino srdce patří nejlepšímu kamarádovi - budoucímu králi Zimy - Matherovi. Ten jí však zlomí srdce. I přesto je rozhodnutá udělat cokoli, aby její království opět získalo svobodu. Pokusí se najít ukrytý magický medailon, patřící bývalé královně. Vstoupí do světa boje o moc, temné magie a dvorských intrik. Její osud však nikdy nebyl v jejích vlastních rukou...
 
Debut Sary Raaschové je fantazie s bleskově rychlým příběhem o loajalitě, lásce a hledání svého osudu.
 
Kniha již získala řadu ocenění:
- Nominace na cenu Colorado Blue Spruce, 2015,
- Cena Epic Reads Book Shimmy za nejlepší debut roku 2014,
- Cena Huggington Post za celkově nejlepší knihu roku 2014,
- Cena Hypable v Top Ten Books roku 2014,
- An RT Book Rewiews Top Pick za říjen,
- Nominace na cenu South Carolina Book, 2016-2017.
 
O knize napsali:
„Sníh nebo popel je vzrušující příběh s nezapomenutelnými postavami v úžasném fantasy světě, který mě nutil otáčet jednu stránku za druhou. Chci víc!“ Morgan Rhodes, autorka bestselleru Falling Kingdoms.
„Tato propracovaná fantasy v sobě ukrývá humor a krásu pro uspokojivé čtení.“ Kirkus.
„V tomto nekonečně se měnícím světě, je pro Meiru nejdůležitější, mít své vlastní místo. Její pomalá uvědomění a bleskové náhledy jsou důvodem, proč je vzrušující talent Sary Raaschové tak přitažlivý.“ Publishers Weekly.
„Nová společnost, velké dobrodružství a první láska, to vše se dostalo do jednoho velkého fantastického eposu.“ Booklist.
„Silná a dynamická hlavní hrdinka Meira, donutila čtenáře netrpělivě toužit po dalším titulu v této trilogii, a to už od první stránky.“ RT Book Reviews.
 
Kniha byla vydána již v mnoha zemích: Řecko, Německo, Indonésie, Turecko, Kanada, Anglie, Španělsko, Maďarsko a brzy se kniha dostane do více zemí, mimo jiné i k nám.
 
O nakladatelství:CooBoo
Moderní nakladatelství CooBoo vydává především knihy pro teenagery a skoro dospělé. Jeho název se skládá ze slov cool a books, ale třeba v Austrálii toto slovní spojení znamená dítě Aboriginů. Nebojí se vydávat provokativní, často až kontroverzní tituly, které jsou často určené jen pro pobavení a oddych. Ročně vydává okolo 50 pečlivě vybraných knih beletristických i z žánru non-fiction. Vydává i řadu kvalitních, tradičních a nových komiksů. Mezi jejich nejznámější knihy patří například řada Selekce od Kiery Cassové, příběhy z Horselandu, Ztracené dny od Emily Strange nebo slavný Shakespeare v hávu japonské mangy. 
 
O autorce:
Sara Raaschová se narodila 26. srpna 1989 v Ohiu. Tato američanka je autorkou knih v žánru fikce pro teenagery. Vyrostla v Ohiu a vystudovala Wright State University, kde získala titul v organizačním vedení. 
 
Sara RaaschUž od pěti let věděla, že je jí knižní svět blízký. Když její kamarádi postavili ven limonádový stojan, ona na témže místě prodávala ručně kreslené obrázkové knihy. Do dnes se toho u ní moc nezměnilo. Její kamarádi stále udiveně zvedají svá obočí, když projevuje své nadšení pro písemné slovo a stále to vede k extrémním opatřením. 
Pokud chcete vidět její vztek, zmiňte před ní Assassin´s Creed, Zutara, Jelsa nebo Captive Prince.
Nyní žije ve Virginii.
 
Její knižní trilogie zahrnuje tituly: Popel nebo sníh (2014), Led nebo oheň (2015), Mráz nebo noc (2016). Je také autorkou nadcházející fantastické série pro teenagery, inspirované španělskou inkvizicí a zlatým věkem pirátství - Stream Raiders. V ní nechybí ani ručně kreslené obrázky.
V žebříčku New York Times byla kniha Sníh nebo popel umístěna na první příčce jako nejprodávanější. Kniha Led nebo oheň se umístila na třetím místě. 
 
 
Strnadová Tereza

Nahoru