Z kategorie připravujeme - Tvář mojí dcery

Tvář mojí dceryTvář mojí dcery
 
Nakladatelství Ikar připravuje novinku Kathryn Croftové, thriller Tvář mojí dcery. Očekáváme ho již 15. 11., tak si ho pojďme trochu představit.
 
Hlavní hrdinkou příběhu bude reportérka Simone Porterová, které před osmnácti lety unesli půlroční dcerku Helenu. I přesto, že si Simone s manželem Mattem dokázali postupně znovu vybudovat společný život, bolest ze ztráty je neopustila. 
 
Nyní, se po tolika letech, objevuje Grace - mladá žena, která tvrdí, že má o Heleně informace. Může jí Simone věřit? A kdo ta Grace vůbec je? Zmizí stejně nečekaně, jako se objevila a Simone se pouští do zoufalého pátrání... 
 
Čím blíž je pravdě, tím větší nebezpečí jí hrozí. Dítě ztratila před osmnácti lety...přijde při jeho hledání o život?
 
Recenze:
„Po dlouhé době thriller, který mě nutil číst stále dál a udržel si mou pozornost od začátku do konce. Příběh je neuvěřitelně chytlavý a dle mého názoru jeden z nejlepších co jsem kdy četl v tomto žánru. Pevně doufám, že v nakladatelství Ikar, vydají i další knihy této autorky.“
 
Další knihy této autorky:
 
Tiché lži (Silent Lies)
 
„Váš manžel se nezabil.“ 
Mia Hamiltonová si pět let buduje nový život, ale tato věta všechno zničí. S manželem – univerzitním učitelem Zachem - žila dokonalý život. Pro ni a dvouletou dcerku se však všechno změnilo poté, co spáchal sebevraždu ve stejnou noc, kdy jeden z jeho studentů zmizel. 
O pět let později do Miina života vstoupí cizinec Alison, který říká, že se její manžel nazabil. Provádí jí Zachovou minulostí a Mia si začíná myslet, že svého manžela nikdy neznala. Tajemství je temnější, než se zdá a číst v Alisonovi je stále těžší...Mia se začíná ptát – proč je Alison tak ochotný ji pomoci? 
Kus skládačky zapadne na nemožné místo a Mia se musí rozhodnout, zda ztratí rozum nebo se začne bát o svůj život...
 
Zatímco jsi spal (While You Were Sleeping)Tiché lži
 
„Ještě včera byl tvůj život dokonalý. Dnes zjistíš, že to všechno byla jen lež.“
Hlavní hrdinka Tara Logan zbožňuje svou malou rodinku – manžela Noaha, teenagerku Rosie a jedenáctiletého Spencera. Vše se změní, když se jednoho ráda probudí v posteli svého souseda. Nepamatuje si na nic z toho, co se stalo, nebo jak se tam ocitla...a co hůř, soused byl probodnutý. 
Je přesvědčena, že Leeho nezabila, ale bojí se, že ztratí všechno, na čem jí záleží. Prchá proto domů a tají dech, když vyšetřovatelé dorazí na místo činu. Ale, když se její dcera začíná vymykat kontrole a s manželem jsou si stále vzdálenější, začíná se Tara zajímat, jestli někdo z jejího života neví, co se tu noc stalo. 
Když se policie obrátí se svými otázky na ní, Tara si uvědomuje, že tomu musí přijít na kloub. Ale co všechno bude potřebovat k odhalení skutečného příběhu a dokáže přežít pravdu?
 
Dívka bez minulosti (The Girl With No Past)
 
„Každý má tajemství...ale některá jsou smrtící..“
Leah Millsová žije život uprchlíka. To vše kvůli jednomu strašnému dni z minulosti. Její život je osamělý, bez společenského života nebo přátel, dokud se nesetká s Julianem. Poprvé se odváží věřit, že může žít normální život.  
Jenže ke čtrnáctému výročí od toho dne, kdy se celý její život obrátil vzhůru nohama, obdrží Leah dopis. Někdo ví pravdu o tom, co se stalo. A ten se nazastaví, dokud Leah nezničí život! Ale je Leah taková jak vypadá? Nebo si všechny ty útrapy zaslouží? 
 
Cizinec mezi námi (The Stranger Within)
 
„Dávej pozor na to, co si přeješ....“
Na povrchu má Callie Harwell všechno. Nově se provdala za Jamese a založila s ním rodinu, jakou si vždycky přála. Stane se matkou jeho dvou synů. Tak proč je zatčena za vraždu? Všechno není tak, jak Callie doufala. Snaží se být součástí Jamesovy rodiny a skrývat tajemství, která by mohla zničit její budoucnost. 
Jenže, protože se její život vymyká kontrole a spustí se řetězec událostí s ničivými důsledky, je Callie nucena k otázce, jak dobře se s novou rodinou skutečně zná.
 
Za zavřenými dveřmi (Behind Closed Doors)
 
„Každé rozhodnutí má důsledek...“
Po rozpadu manželství, se Olivia Taylorová snaží začít znovu se svou devítiletou dcerou Ellie. Ale brzy zjistí, že to horší, teprve přijde. Setkání s novým sousedem Michaelem Crossmanem, nastartuje řetězec událostí s děsivými důsledky. Olivia musí bojovat, aby svůj a dceřin život udržela pohromadě. Protože někdy se sny mohou obrátit na noční můry.
 
Kathryn CroftováO autorce:
Bestsellerová autorka psychologických thrillerů – to je Kathryn Croftová. Jejích pět knih se do teď prodalo přes jeden milion kopií. Řada „Dívka bez minulosti“ byla čtyři týdny umístěna v žebříčku Amazon UK a také se objevila na seznamu bestsellerů Wall Street Journalu. 
 
Píše na plný úvazek a právě dokončila svoji šestou knihu, práce na sedmé začíná - publikační smlouvy má v třinácti různých zemích. 
 
Dvanáct let žila v Londýně a nyní bydlí v Guildfordu (Surrey) na místě, kde vyrostla. Má manžela, syna a dvě bláznivé kočky.
 
 
Strnadová Tereza

Nahoru