Záchranný člun

Záchranný člunDalší současná světová literatura, která vyšla v roce 2012 a kterou najdete v knihkupectví Beletrie.eu, se jmenuje Záchranný člun. Autorkou této knihy je spisovatelka Charlotte Roganová, kniha má celých 280 stran a vydává ji nakladatelství Fortuna Print. Pokud vám jméno autorky není příliš povědomé, nezoufejte. Znovu se jedná o první knihu, kterou tato autorka vydala, a tak si můžeme přečíst další debutující román. Kniha pro dospělé vypráví příběh o dvacetileté Grace Winterové, která coby novomanželka a vdova stojí před soudem a bojuje o svůj další život. O tom ale více až za chvíli. Co bychom si mohli říct o autorce Charlottě Roganové?
Charlotte Roganová vystudovala Princeton University v roce 1975, poté vystřídala řadu povolání, obvykle však pracovala v oblasti architektury nebo inženýrství. Později zůstala v domácnosti, vychovávala svá trojčata a zároveň se učila psát. Její snaha se později skutečně vyplatila, především její dětství jí inspirovalo k napsání její první knihy s názvem Záchranný člun. Po mnoha letech, které Charlotte Roganová trávila v Dallasu, žije nyní se svým manželem ve Westportu ve státě Connecticut.
Jak jsme se již zmínili, v knize Záchranný člun se hlavní hrdinka dostala před soud. O čem je tedy vyprávění spisovatelky Charlotty Roganové? Grace Winterová se po svatbě s bohatým obchodníkem plavila na zaoceánském parníku, který se z nejasných příčin začal potápět. Sama Grace se na poslední chvíli dostala na již přeplněný záchranný člun. Tím ale ještě nebyla zachráněna, boj o holý život teprve začal. Nedostatek potravy a vody, slunce a nekonečné moře, to vše snižovalo šanci na jejich včasnou záchranu. Lidé na záchranném člunu museli ukázat svůj charakter a Grace přežila jen díky činu, který spáchala. Jaký čin to byl? Rozhodne soud o její vině či nevině? Čtěte debutující román Záchranný člun autorky Charlotty Roganové.

Nahoru