Zvířecí seriál - Bublinka a její psí kousky

BublinkaNa konci června jsme měli takový velký rodinný sraz. A tak jsem se dozvěděla, že nejsme s přítelem jediní, co mají doma takovou malou zoologickou zahradu. Na bratrance jsem vyzvěděla, že má doma také králíčka. A ne jednoho, už mají páreček, který splodil několik dětí. Pak mají andulky, morče a v neposlední řadě dva psi. Jen ti pejsci s nimi ale bydlí doma. Ostatní zvěřinec mají na chalupě, která je pár minut od jejich domu. Takže tam bez problému můžou denně docházet. Popravdě bych si neuměla představit, mít takový zvěřinec v domě. :-)
 
No ale bratranec nezahálí. To má po svým tátovi, že jeden z pejsků je výstavní kus. Obráží s tou malou pudlicí všechny výstavy a nosí domů samé první ceny. S manželkou prohlašují, že tohle je ten drahý pes, ten druhý je levný. A to je krásná čivava, která se jmenuje Rozárka. Stejně se jmenovala jedna z našich myší, tak jsme se museli s přítelem smát, když jsme to slyšeli. :-) Druhý pejsek je Meggie (nebo možná Megy, nevím, jak to mají zapsané). Stejně byla přejmenována i sestřina fenka. Původně to byla Corin, ale veterinář ji zapsal jako Cory a od té doby to tak prostě má. :-) Zvláštní, jak to někdy dopadne.
 
Nedávno jsem zjišťovala, jestli náhodou bratranec nechodí na závody i s králíkem, protože chci svojí Bublinku naučit nějaké kousky. Jen Bublinkatak, pro zábavu. Ale nevím, jak na to a hlavně, co všechno se králík může naučit. Bublinka zatím jen umí přiběhnout na zavolání (když jí ovšem nalákám na nějaký ten pamlsek). No a za jídlem se umí i točit na místě. A když nechce od někud vylést, kde nemá co dělat, stačí otevřít skříň, kde je vše pro ní, což ona dobře ví. Takže vždycky hned přiběhne. Vůbec poslední dobou stačí, abych prostě někam šla, pořád jí mám někde pod nohama. A příteli se strašně líbí, jak prosí o pamlsky, tzv. panáčkuje. Prostě se postaví na zadní a natahuje se, co nejvýš, aby dosáhla na tu dobrotu, co mám v ruce. A když se jí chce, tak i poslechne na to, že má vyskočit na gauč Stačí, jak pejskovi, poplácat na gauč rukou a ona ví, že má jít nahoru. Ale pokud se jí nechce, nebude dělat nic...asi jako se všemi předchozími kousky. 
 
BublinkaOd té doby, co máme doma králíčka si s přítelem vyměňujeme spoustu MMS zpráv, kde je nějaká vtipná Bublinčina momentka. Dnes mi dokonce poslal i video, na kterým Bublinka likviduje ručník, který pod sebou v kleci má s poznámkou, že má asi hlad. :-) A taky si říkáme maminka a tatínek. Zajímavé, že dokud jsme měli myši nebo potkany, nikdy jsme si tak neříkali. A co máme Bublinku, je to samé: „Bublinko, běž za tatínkem“, „Bublinko, maminka pro tebe něco má“, a tak dále. :-) Taky jsem musela nedávno konstatovat, že mám v mobilu více fotek zvířat, než nějakých selfíček s přítelem. Ale hlavně, že je na ty fotky a videa v telefonu dost místa! :-)
 
A představte si, že jsme konečně byly u toho veterináře! Paní doktorka byla strašně sympatická. Ostříhala Bublince drápky a naočkovala jí. Také nám dala pár dobrých rad. Bublinka váží něco málo přes kilo a návštěvu u veterináře zvládla celkem dobře. Samozřejmě byla vystrašená (i když já byla dost nervózní za nás obě, jako bych k tomu doktorovi šla sama) a doma si na nás dupla, abychom věděli, že tohle teda ne, ale pak se večer nechala strašně dlouho hladit a mazlila se. Asi abych si ten hrozný zážitek u ní nějak odčinila. :-) Ale pomohlo to, opravdu jsem si jí tím udobřila. Tak doufám, že bude holka zdravá a k paní doktorce půjdem zase až za rok na další očkování.
Moc mě zajímá, jaké kousky umí Vaše zvířátka a jak zvládají návštěvy u veterináře. Tak pište!
 
Z Knihkupectví Beletrie jsem pro Vás k tomuto článku vybrala knihy Dornova metoda pro zvířataVeterinární homeopatie. Ale spoustu další inspirace naleznete i v naší sekci Chovatelství, kde na Vás čeká spousta novinek, včetně knihy Přírodní lékarna pro psy.
 
 
 
Strnadová Tereza

Nahoru