Zvířecí seriál - Bublinka má nový dům!

BublinkaNaše Bublinka (zakrslý králíček) se od minulého víkendu má jako královna. Možná už z předchozích článků víte, že bydlí v kleci po veverkách, co nám dal kamarád. Jenže ty ji skoro celou sežrali, protože je dřevěná. Když jsme ji dostali, museli jsme vnitřní police dát úplně pryč. Bublinka proto do teď žila jen naspodku klece. Proto - po mém dlouhém otravování - přítel přes prodloužený víkend konečně svolil ke koupi všeho potřebného, na rozšíření jejího obydlí. Naběhli jsme proto do Hornbachu a hned další víkend se pustili do práce. 
 
Teď má Bublinka v domečku tři patra a strašně se jí tam líbí. První den, když jsem jí na pamlsek naučila chodit do všech pater, nechtěla ani vylézt ven. Pořád seděla v nejvyšším patře a prohlížela si okolí. Až jsem jí musela nalákat ven na nějakou dobrotu, protože jsem chtěla, aby se proběhla. :-)
 
To jsem vám ještě nepsala, že se naučila skákat na gauč. Řeknu vám, tak šťasné zvířátko jsem dlouho neviděla. Pořád si radostí Bublinkaposkakovala a jak splašená lítala nahoru a dolů. A je to vážně příjemné si večer sednout k seriálu, když se vedle vás uvelebí králíček a nechá se hladit. Bublinka mi opravdu mnohdy připomíná pejska. A musím napsat, že i přesto, že když je puštěná neumí ještě moc chodit na záchůdek, na gauč se mi ještě ani jednou nepočůrala ani nepokakala. A za to jsem jí hodně vděčná. :-)
Na gauč se naučila skákat zcela samovolně. Příteli jsem zakázala, aby ji tam lákal, protože jsem nechtěla, aby tam chodila ze strachu, že se tam bude počůrávat. Ale nakonec jsem to zavinila sama. Prostě jsem jí chtěla naučit, že sedět mi na kolenou a nechat se hladit, není nic, čeho by se musela bát. Proto, když jsem na gauči seděla, zvedla jsem ji k sobě na kolena. To se jí vůbec nelíbilo a hned seskočila zpátky na zem. A jakoby náhle pochopila, že výška mezi gaučem a zemí není nijak nepřekonatelná, vzápětí vyskočila vedle mě, až jsem na ní oči mohla nechat, na potvoru. :-)
 
BublinkaTakže si náš králíček žije ve svém třípatrovém domečku, obývá celý obývák s kuchyní a teď dokonce i po gauči běhá. Sranda je, že pozná, když se otevírají dveře, které vedou na chodbu a z ní do dalšího pokoje. V tu ránu je za vámi a chce jít taky. Protože tam jsou další věci na prozkoumání a obývák jí už nestačí, ten zná.Takže teď jí vždycky volám s tím, že jdeme na procházku. Opatrně prozkoumává nové prostory, ale hned, jakmile já odcházím, jde taky. 
 
Velkým  problémem jsou kabely. To jsme ale věděli už od začátku. Jenže je nemáme moc jak a kam schovat. Takže jí často u nějakého nachytám. Hodila by se nám rada, jak je před ní uchránit, ale tak, abychom je nemuseli schovávat do lišty. To totiž v našem bytě není možné. Přemýšlela jsem je něčím omotat, ale nevím čím. A neplechu, tu umí Bublinka dělat pořád a často. Stále okusuje  vše co nemá a chodí tam, kam ví, že nesmí. Věřím však, že jí to časem přestane bavit (nebo to dřív přestane bavit mě a nechám ji sežrat klidně celou skříň?). :-) Koupila jsem jí takovou dřevěnou kuličku na okusování a škoda, že sem nemůžu dát video, protože je to děsně roztomilý, když si s tím hraje. 
 
A mimochodem na gauči s ní taky není pokaždé zábava. Abych tu na ní nepěla jen samou chválu, jak je poslušná a roztomilá. Asi jako mnoho z vás, i já snídám na gauči a koukám přitom na tv. U stolu mě sedět s jídlem nebaví. Takže si představte mě na gauči s talířem, na kterém mám svojí snídani a Bublinku. No jistěže ji nenapadne nic lepšího, než přeskakovat talíř s mojí snídaní!. Takže je gauč celý od drobků, ani jsem to ráno nestihla uklidit. Když Bublinka talíř přeskakovala, samozřejmě se jí to nepodařilo a skočila mi přímo do talíře. Toho se zase lekla, takže musela rychle pryč a je z toho spoušť. :-) Asi si to umíte představit, hlavně ti z vás, kdo také mají toto nezbedné zvířátko doma. Bublinka
 
O další zážitky s Bublinkou se s vámi podělím zase někdy příště. Tak nezapomeňte, že každý čtvrtek přibývají články v našem zvířecím seriálu! A ráda bych vám na závěr opět doporučila literaturu o zvířátkách ze stránek Knihkupectví Beletrie. Od nich si můžete zboží nechat zdarma připravit k osobnímu odběru na Ládví, nebo si ho nechat zaslat kamkoliv po České a Slovenské republice třemi různými dopravci za výhodně nízké ceny!
 
 
Strnadová Tereza

Nahoru