Zvířecí seriál - Další příhody s Bublinkou

BublinkaNedávno jsem Bublince dala její první kousek banánu. Moc jí chutnal. Když jsem tuhle příhodu vyprávěla v práci, doporučili mi pořídit si deníček zvířátka. Což nebyl úplně špatný nápad, ale už si všechny příhody ani nepamatuju. A navíc jsem zjistila, že pro jiná zvířátka, než je pes nebo kočka, deníček neseženete. V tom množství knih, co dnes vychází, bych opravdu nečekala, že něco takového ještě nikdo nevymyslel. Tím spíš, když chov klecových zvířat v domáctnostech podle všech statistik stoupá.
 
Abych byla upřímná, poslední dobou u nás doma platí pravidlo: „Pro dobrotu, na žebrotu.“ Protože mi Bublinka pořád lezla za skříň vedle pohovky, kde jsou mimo jiné i kabely, které nesmí okusovat, rozhodla jsem, že jí uděláme takovou pěší dráhu. S přítelem jsme tedy opět vyrazili do Hornbachu a nakoupili nějaké dřevo a hřebíky. Teď má tedy kolem celé skříně krásný ochoz, ze kterého nehrozí, že by dosáhla na kabely. Člověk by zajásal, co hezkého nevymyslel a jak teď ten králíček bude vděčný. Ne! Ta potvora si našla skulinku v pohovce, kterou leze dovnitř do úložného prostoru! Takže musíme vymýšlet další zátarasy! :-(
 
Aby toho nebylo málo, i Meisie (naše potkanice) zlobí. Koupili jsme jí plechový regál, stejně jako Stinkymu (náš potkan). To spíš Bublinkapro ulehčení mé práce, když jim myju domečky. Do teď jsme měli takovou obří dřevěnou konstrukci, která byla nejen dost těžká, ale taky se špatně umývala. No to je jedno. Prostě jsme koupili o něco menší velikost než Stinkymu, protože jsou každý někde jinde a navíc je Meisie daleko menší. Má domeček v obýváku na kleci Bublinky. A ta je v podstatě celá mřížovaná. A ta potvora Meisie leze všude kam se dostane! Nejradši k Bublince do dřevěného domku uvnitř její klece. :-) Takže musíme vymyslet další zátarasy i pro ní. Řeknu vám, mít zvířátka, je někdy fakt radost!
 
Ale mají to být příhody s Bublinkou, tak jdu dál psát o ní. :-) Na dovolené v Telči jsem jí koupila moc dobré a hlavně velmi zdravé pamlsky a taky sušené kytičky. Ze začátku k těm zeleným granulkám čuchala dost nedůvěřivě, ale kdy je zkusila, může se po nich utlouct. Tak jsem už sestru poinformovala, že mi má při každé návštěve v Praze jedny přivést. :-) Protože jsem zatím opravdu nenarazila na tak zdravé pamlsky pro králíky, bez žádných obilovin, popela a dalších hnusů. Tyto jsou z obrovské škály zeleniny a zcela přírodní, od značky Zelená lékarna, což už samo o sobě vypovídá o tom, že jsou zdravé. :-) No a ty sušené kytičky jsem taky zatím nikde jinde neviděla.
 
BublinkaPokaždé, když otevírám skříňku, kde jsou všechny tyhle dobroty i ostatní věci pro zvířátka, Bublinka - ať je kdekoliv – přiběhne a už se hrne do skříně něco uloupit. Prostě popadne některý ze sáčků a zdrhá, což je opravdu vtipný pohled. :-) Taky se mnou vaří. Abyste rozuměli, kuchyň máme s obývákem spojenou, takže, když jsem já v kuchyni, je tam Bublinka se mnou. Vůbec za mnou poslední dobou běhá jako ocásek, což se mi upřímně líbí. :-) Co se mi nelíbí je, že se naučila lézt do skříně s potravinami a do ledničky. Takže kdykoliv pro něco jdete, musíte počítat s tím, že bude následovat vyhánění Bublinky z míst, kam nesmí. Ale jinak je to výborný pomocníček v kuchyni. :-)
 
Už bychom s ní opravdu měli vyrazit k veterináři. Aspoň bych měla co vyprávět, protože zážitky u zvířecího doktora bývají mnohdy komické. Tak zatím můžete vyprávět Vaše zážitky. :-) Na veterináře jsem si vzpomněla kvůli Cory (pes mojí sestry), protože když jsem u ní trávila dovolenou, chytla Cory dvě klíšťata. Tohle období je pro pejsky moc nebezpečné. Klíšťata byla už hodně nacucaná a Cory po nich zbyly dva velké boláky, takže jsme měli strach. Ale nakonec to vypadá dobře a do budoucna jí sestra koupila obojek proti klíšťatům.
 
Nakonec je ten článek zase delší, než jsem čekala, tak si zbytek nechám zase na příští týden. Kdyby jste měli nějaký návrh, o čem byste si chtěli příště přečíst, sem s ním :-)
 
Dovolte mi připomenou, že na stránkách Knihkupectví Beletrie vždy zakoupíte kvalitní literaturu o zvířátkách, a to v sekci Volný čas - Chovatelství. :-) A když už jsem mluvila o těch deníčcích pro zvířátka, tak se podívejte na ty pro pejsky a kočičky (případně by se vám mohla líbit i Alba kamaráda pes a kočka).
 
 
Strnadová Tereza

Nahoru