Zvířecí seriál - Trápení se zvířátky

BublinkaPředstavte si, že návštěva u veterináře měla další pokračování. Bublinka si rozškrábala místo vpichu a má teď na zádíčkách ošklivou ránu. Tak jsem navštívila veterinární ordinaci blízko našeho bydliště. Tentokrát jsem se setkala s velice sympatickým panem doktorem. Nejdřív jsem mu byla popsat situaci a ukázat fotku (s domněním, že to snad není nic vážného). I přesto chtěl Bublinku vidět osobně a tak jsme museli opět přetrpět vkládání do přepravky a cestu k veterináři (Bublinka nebyla nadšená). Ale co bychom neudělali pro její zdraví. Naštěstí to opravdu nic není, stačí to jen dezinfikovat a hlídat, aby z ranky nic nevytékalo. V pondělí jsem byla koupit dezinfekci a hned jí to večer ošetřila. No jo, jenže jsem nepočítala s tím, že si to začne hned lízat a tak jsem v tu chvíli fakt nevěděla, co dělat. Protože zabránit jsem jí v tom nemohla a na obvaz bylo pozdě. Ale další den už to vypadalo zahojeně a tak jsem jí dezinfekci znovu nedávala, doufám, že bude holka v pohodě.Bublinka
 
To Meisie nás s přítelem dovádí k šílenství, protože pořád utíká. Už opravdu nevím, jak jí v tom zabránit. Má kartonovou ohradu, která je celkem vysoká. Lampu, co má vedle domečku jsem dala co nejdál to šlo. Ona stejně na ohradu vyskočí a na lampu doskočí taky... Tak jsme jí do výběhu dali ještě jeden krytý domeček vedle klece, aby se měla kam schovat. Pár dní byl klid a dnes v noci zase utekla. Přítel jí po nocích pořád někde hledá a chytá, je to vyčerpávající. A taky dost smutné, protože jí nechceme zavírat do klece, chceme aby běhala jako Stinky, ale ona nám svými útěky nedává moc na výběr. Snad je ještě mladá a až trochu zestárne, tak už to dělat nebude.
 
Stinky, ten je jedinej v pohodě. :-) Je poznat, že to je chlap. Nic ho netrápí, nic mu neschází, hlavně, že má jídlo a klid a občas si může pohrát s Meisie. Už vůbec není takový smutný, jako byl, než jsme mu kamarádku koupili. Je mu jen vedro, asi jako každému zvířátku v tomhle teplém počasí. Takže ho častěji vidíme na samém vršku klece, jak se tam válí rozplácnutý, což je strašně roztomilý. Každého udivuje, jak má tento potkan dlouhý ocas a ten mu vždycky visí skrz klec ven. 
 
BublinkaAle tak to prostě bývá, že zvířátka jsou nejen radost, ale také starost, přičemž ta někdy převládá nad radostí. To je jako s dětmi. Ona ta roztomilost a to dobré, co ta zvířátka udělají, stejně nakonec vynahradí všechny ty strasti. Třeba, že Bublinka se už vůbec nepočůrává mimo své záchůdky! Za to ji prostě miluju! :-) A Meisie je prostě strašně moc přátelská a aktivní, což se o potkaních holkách říká a počítali jsme s tím. Je pravda, že oproti Stinkymuje velmi hravá a je s ní zábava. Stinky je takovej morous línej.
 
A když už mluvím o těch starostech, jedna velká nás ještě čeká. V srpnu jedeme na týden do Maďarska na dovolenou., takže musíme zajistit pro zvířátka hlídání. Už mám v plánu pozvat pár přátel na večeři a ukecat je, aby se denně na zvířátka přijeli podívat. Jenže, když o tom člověk takhle přemýšlí, tak si říká, co všechno je třeba zařídit. Každé z našich zvířátek potřebuje jinou péči i jinou stravu. Bublinka navíc musí běhat, takže je budem muset poprosit, aby u nás doma i nějakou hodinku zůstali, aby se proběhla. Zajímalo by mě, jak to se zvířátky děláte vy, když chcete někam jet. Máte zajištěné hlídání? Nebo využíváte některý ze zvířecích hotelů? Či prostě zvířátka berete sebou, pokud to jen trochu jde?
 
Ráda bych vám opět doporučila literaturu ze stránek Knihkupectví Beletrie, která je vždy za skvělou cenu a rychle připravená! O zvířátkách a jejich chovu, si můžete vybrat knihy z obrovské nabídky. Novinky jsou navíc vždy zařazené ze shora, takže vám žádná neunikne.
 
 
 
 
Strnadová Tereza

Nahoru