Bergerová Barbara

Životopis Zpět na seznam autorů
Přečtěte si od tohoto autora...
(Bergerová Barbara)
Jste opravdu šťastní?
-5 %
39 Kč
37 Kč
(Bergerová Barbara)
Duchovní cesta
-5 %
39 Kč
37 Kč
(Bergerová Barbara)
Deset duchovních zákonů a síla mysli
-5 %
39 Kč
37 Kč
(Bergerová Barbara)
Cesta k vnitřní síle
-13 %
249 Kč
217 Kč
(Bergerová Barbara)
Cesta k vnútornej sile
-17 %
150 Kč
124 Kč
(Bergerová Barbara)
Cesta k vnitřní síle
-22 %
199 Kč
155 Kč
(Bergerová Barbara)
Následuj svůj vnitřní kompas
-12 %
199 Kč
176 Kč
Bergerová Barbara

Bergerová Barbara se narodila v USA. Její otec pracoval jako vysoký vojenský důstojník v Pentagonu. V šedesátých letech protestovala s přáteli proti válce ve Vietnamu. Při protestech se seznámila se svým přítelem, se kterým proti přání rodičů utekla a v 18 letech se za něj provdala. Jelikož její manžel již dosáhl plnoletosti, stal se jejím zákonným zástupcem. Jelikož věřili, že válka ve Vietnamu je nespravedlivá a neoprávněná, snažili se o zrušení povolávacího rozkazu pro manžela. Jediným návrhem, který dostali, bylo, aby zběhnul.

 

Několikrát se tedy pokoušeli opustit zemi (chtěli do Velké Británie nebo Kanady), ale díky otcovým konexím byli vždy vráceni. Nakonec se jim podařilo dostat do Mexico City se 150 dolary v kapse, neznalostí jazyka a prostředí. Při bloumání parkem a přemýšlení, co dál se životem, se seznámili s pouličním umělcem. Svěřili mu svůj příběh a on jim navrhl, že je vezme s sebou do Švédska a postará se o ně.

 

Tím mužem byl Ragnar Johansson a skutečně je do Švédska v únoru 1966 vzal po několika měsících, které strávili s jeho rodinou v městečku Zihuatanejo. S pomocí Ragnarova bratra, který byl šéfredaktorem největších švédských novin (Dagens Nyheter) se náhle stali slavnými. Vystupovali s manželem v televizi, zpívali „protest songy", vystupovali na demostracích...
Aby se Barbara zbavila traumat z dvouletého utíkání, začala si své zážitky zapisovat. Jednou je ukázala jednomu příteli a ten je bez Barbařina svolení poskytl jednomu z největších švédských nakladatelů (Wahlström & Widstrand). Ti se okamžitě rozhodli její zápisky knižně (kniha The Journey, 1968).
Do Dánska Barbara přijela na tribunál Bertram Russel War Crimes a i tam se stala malou celebritou, když její knihu vydali (Rhodes) i v Dánsku. Vydání knihy v Rusku nedovolila. Pracovala jako novinářka, měla svůj vlastní sloupek a když se začala stávat známou, všeho nechala a odjela se svým dánských manželem do Indie. S Američanem, se kterým utekla ze Států se rozvedla a vzala si Dána, aby získala povolení k pobytu (jinak by ji deportovali).

 

S druhým manželem prožila také dobrodružství v Afghanistánu (1969). Když stopovali z Istanbulu do Kábulu, zažili obrovskou explozi v Teheránu, díky níž její manžel oslepl. Potřebovali se dostat přes „zemi nikoho" a tak chytli autobus s jinými hippies, kteří se nabídli, že je vezmou do Heratu. Někde uprostřed cesty se autobus rozbil a oni putovali dál v kruté zimě (-30°C). Manžel dostal pneumonii,..byl na pokraji smrti... Nakonec musela zavolat o pomoc svému otci. Ten zařídil, že je ubytovali na americké ambasádě na tak dlouho než byli znovu schopni odjet a stopovat zpět do Dánska. Když se vrátili do Dánska, vážila Barbara 48 kg a ještě velmi dlouho se léčila...

 

Zpět v Dánsku objevila makrobiotiku jako novou možnost, jak se cítit skvěle (po prožitých útrapách v Afghanistánu). Napsala několik knih, například Eat Brown Rice and Make Revolution. Publikovala v mnoha zemích Evropy. Hodně cestovala po Evropě, ale navštívila také Maroko. Otevřela v Kodani Makrobiotické centrum „Last Chance Café". Zplodila tři syny. Pracovala „do roztrhání těla" až v roce 1982 zkolabovala...

 

V roce 1994 se přestěhovala do větších prostor a rozhodla se pro třítýdenní dovolenou. Procházela se v lese a meditovala na plážích. Jednoho dne seděla na pláži a najednou, jako by ji někdo řekl: „Tady máš název - Road to power/Fast food for the soul (Cesta k vnitřní síle, Metafora 2004), tady máš obsah...jdi domů a napiš to..." Tak šla a psala. Šlo to opravdu snadno. Když nenašla nikoho, kdo by měl zájem knihu vydat, vydala ji sama. (Založila se svým synem Timem Rayem vlastní vydavatelství BeamTeam Company). Kniha měla velký úspěch, Barbara začala přednášet a přitom stále pokračovala s prací ve své reklamní firmě. Díky úspěchu knihy svou kariéru teď dělila na dvě skupiny - spisovatelka a podnikatelka - poskytovala rozhovory pro národní televizní stanice a rádia, ale také přednášela pro členy Rotary Clubu.