Cainová Susan

Životopis Zpět na seznam autorů
Přečtěte si od tohoto autora...
(Cainová Susan)
Ticho
-27 %
369 Kč
271 Kč
(Cainová Susan)
Úspešný introvert
-23 %
358 Kč
277 Kč
Cainová Susan
Americká spisovatelka Susan Cain se narodila v roce 1968 a je držitelkou titulů z Princetonu a z Harvard Law School. Vyučovala negociační dovednosti ve velkých podnicích, právních firmách i na univerzitách. Celých sedm let se zabývala podnikovým právem. Svou kariéru opustila a rozhodla se pro klidnější život spisovatele. Její práce o introverzi a stydlivosti vycházejí v New York Times a na PsychologyToday.com. 
Kniha Ticho vznikala sedm let, kdy Susan četla, bádala a přemýšlela. Nakonec byla zveřejněna 24. ledna 2012. Titul je plný jejích vlastních zkušeností, protože sama s introverzí bojovala, když ještě pracovala jako právník na Wall Street. Její vlastní problémy s řečnictvím jí právě vedli k provedení tohoto výzkumu. Kdyby nebyla Susan Cain spisovatelkou, chtěla by být psychologem, protože jí nesmírně láká vše o lidské přirozenosti. 
Byla Toastmasters International jmenována na cenu Golden Gavel Award roku 2013. Také získala Harvard Law School´s „Celebration 60“ Award a v roce 2014 byla v časopise Inc. na seznamu 50 nejvlivnějších vedoucíh a řídících odborníků. 
Cain mimo jiné spolupracuje se společností Steelcase, které pomáhá navrhovat kancelářské prostory tak, aby zahrnovali i tiché oblasti, kde mohou mít zaměstnanci soukromí, na rozdíl od open space kanceláří.
V roce 2015 spoluzaložila tzv. Quiet Revolution, která se zaměřuje na introvertní děti (rodičovství a vzdělávání), životní styl a na pracoviště. Mimo knihy Ticho, napsala autorka ještě druhý díl s názvem Tichá síla – je určena dětem a dospívajícím a nebo také pedagogům a rodičům.
Žije v Hudson River Valley se svým manželem a dvěma syny.